Tobias Forge (Ghost): Popkulturowy Szatan jest dla mnie niezwykle ważny

/ 9 sierpnia, 2019

Tobias Forge opowiedział o swoich inspiracjach, a także o rozumieniu Satanizmu. Lider Ghost dość szczegółowo przeanalizował tę kwestię.

Ghost chce nagrać rock operę

W wywiadzie dla „Billboard” Tobias Forge, zapytany jak ważny jest dla niego Szatan, powiedział:

Dla mnie to sprawa bardzo osobista i ważna, ale trzeba rozróżnić Szatana popkulturowego od prawdziwego. Od lat 60. XX wieku Satanizm stał się fajną zajawką dla 20-latków. Jest symbolem wyzwolenia, a nie symbolem tyranii i zła.

Popkulturowy Szatan jest dla mnie niezwykle ważny, bo z natury jestem buntownikiem.

Myślę, że w kulturze rockandrollowej Szatan symbolizuje wyzwolenie, wolność myśli i zabawę. Intelektualizm w przeciwieństwie do regresji i głupoty.

Jeśli jednak mówimy o Szatanie, jako głównym napędzie zła, jeśli rozejrzę się po świecie to czyste zło widzę w ISIS i nie ma ono nic wspólnego z popkulturowym rogatym kolesiem zwanym Szatanem.

Trzeba zrozumieć, że Szatan, do którego odwołują się twórcy filmów, poezji i muzyki, został stworzony dawno temu, żeby straszyć ludzi.

%%REKLAMA%%

Ghost w najbliższym czasie wystąpi w Polsce dwukrotnie. Najpierw, 21 sierpnia, zagra przed Metallicą na stadionie PGE Narodowy w Warszawie, a 30 listopada zagra własny koncert w katowickim Spodku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także