Tobias Forge (Ghost) wyjawia, kto był jego pierwszym idolem

/ 9 sierpnia, 2018

Tobias Forge, lider i wokalista szwedzkiego zespołu Ghost, zdradził jakiego zespołu był fanem w dzieciństwie. W wywiadzie dla „iHeartRadio” Tobias wspominał swoje młodzieńcze lata, gdy zaczął interesować się rockową muzyką.

Tobias Forge: Muzyka rockowa musi zrobić krok naprzód

Ghost przywiązuje dużą wagę do teatralnego aspektu występów, Tobias stosuje makijaż i przebiera się w różne stroje, pozostali członkowie pozostają anonimowi. Nie powinna więc dziwić jego wypowiedź, w której mówi:

Moimi pierwszymi idolami byli Kiss. Od kiedy byłem mały, chciałem zabawiać ludzi przy pomocy muzyki.

Jednak nie tylko Kiss wpłynęli na późniejszego lidera Ghost:

Oglądałem dużo kaset wideo, a moim ulubionym filmem był „The Great Rock 'N' Roll Swindle”, który przedstawił wyrazistą i barwną wizję życia w rockowym zespole. Całkowicie mnie wciągnął.

Wtedy oczywiście nie wiedziałem, jak chaotyczną i pokręconą karierę mieli Sex Pistols. Ale wpłynęło to na mój sposób myślenia.

Chciałem mieć zespół, który będzie czymś pomiędzy Kiss, The Rolling Stones i Sex Pistols – szalony, karykaturalny, z fikcyjnymi postaciami.

1 czerwca nakładem Loma Vista Recordings na rynku ukazał się czwarty studyjny krążek Ghost, zatytułowany "Prequelle”, na którym znalazło się 10 premierowych kompozycji, w tym udostępnione, przez zespół, w sieci single – „Rats” oraz „Dance Macabre”. Do drugiego z wymienionych zrealizowano interesujący, instagramowy teledysk, w którym widzimy plejadę znanych muzyków (m.in. Kirk Hammett, Chino Moreno czy M. Shadows) i ich reakcję na kompozycję grupy.

Album zadebiutował na trzecim miejscu, na liście Billboardu, z wynikiem 66 tysięcy sprzedanych egzemplarzy.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także