Tobias Forge mówi, czego brakowało przebojowi Iron Maiden, którego przeróbkę nagrał Ghost

/ 22 maja, 2023


Lider Ghost twierdzi, że oryginalna wersja utworu „Phantom of the Opera” nie do końca mu się podobała.


Zespół Ghost wydał właśnie płytę EP zatytułowaną „Phantomime”, na której znalazło się pięć przeróbek znanych utworów rockowych i metalowych. Jedną z nich była „Phantom Of The Opera” pochodząca z debiutanckiego albumu Iron Maiden.

W wywiadzie dla „FIP Metal” Tobias Forge wyjaśnia, czym się kierował, dobierając utwory na to wydawnictwo:

Żebym poczuł inspirację nagrania przeróbki danej piosenki musi w niej – powiem to delikatnie – brakować jakiegoś kluczowego elementu. Musi być coś, co będę mógł zmienić. Piosenka Iron Maiden jest w oryginale, oczywiście, bardzo energiczna, z perspektywy producenta mogę powiedzieć, że mógłbym tam tylko ją lekko doszlifować, ale uważam też, że jest ona nieco niedbała. Uznałem więc, że mogę parę rzeczy uporządkować, żeby powstała zupełnie inna wersja. O ile w przypadku „See No Evil” Television chciałem zrobić bardziej „pijacką” wersję to w przypadku Iron Maiden chciałem, żeby ona była nieco trzeźwiejsza. Albo żeby zamiast brzmienia jak po alkoholu było brzmienie jak po amfetaminie.

Paul Di’Anno, który był wokalistą na pierwszych dwóch płytach Iron Maiden wyraził swoją opinię na temat tej przeróbki Ghost i nie była ona pochlebna. Na swoim profilu Facebook napisał:

Wszyscy pytają mnie, co myślę o przeróbce „Phantom” w wykonaniu Ghost. Nie to, żeby moja opinia miała jakieś znaczenie, ale jest ona chujowa.

Jak brzmi „Phantom Of The Opera” w wersji Ghost możecie przekonać się poniżej.

Wszystko o Iron Maiden znajdziesz w Wydaniu Specjalnym poświęconym zespołowi.

IRON MAIDEN WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także