Tobias Forge o Tinie Turner: Zasługuje na ten hołd. Zobacz, jak Ghost gra jej przebój [WIDEO]

/ 25 maja, 2023


Ghost nagrał przeróbkę przeboju Tiny Turner. Tobias Forge powiedział, co go poruszyło w jej historii.

Tina Turner – jedna z największych gwiazd muzyki rozrywkowej – zmarła 24 maja 2023 roku w wieku 83 lat. Informację o odejściu gwiazdy potwierdził jej przedstawiciel. Odeszła w swoim domu w Küsnacht niedaleko Zurychu w Szwajcarii, od dłuższego czasu zmagała się z poważną chorobą.

Na dopiero co wydanej płycie EP „Phantomime” zespół Ghost wykonał jej wielki przebój „We Don’t Need Another Hero”, który w 1985 roku promował film „Mad Max”. W wywiadzie dla zachodniego „Metal Hammera” Tobias Forge mówi:

Tina zasługuje na cały ten hołd, jaki oddają jej ludzie. Zawsze uwielbiałem „We Don’t Need Another Hero” i uważałem, że Tina Turner była świetną artystką. Wielu z nas dowiedziało się o jej burzliwym życiu i o tym, przez co przeszła z Ike’em z filmu „What’s Love Got To Do With It”. Już wcześniej lubiłem te piosenki, ale ten film uświadomił mi, jak bardzo miała pod górkę. I z braku lepszego słowa, jak wielce zasłużony był jej sukces w latach 80. W jej wieku i po tym, co przeszła, ten sukces nie był taki oczywisty.

Poniżej możecie zobaczyć klip do „We Don’t Need Another Hero” w wykonaniu Ghost.

KOMENTARZE

Przeczytaj także