Tom Morello: Idealny czas na reaktywację Rage Against The Machine

/ 8 stycznia, 2018

Gitarzysta Tom Morello w wywiadzie dla niemieckich mediów został zapytany o możliwą reaktywację Rage Against The Machine.

Dave Mustaine wspomina Malcolma Younga

Dzisiejszy gitarzysta Prophets Of Rage odpowiedział:

Dzisiaj jest idealny czas na reaktywację Rage Against The Machine. Ale dziesięć lat temu był równie dobry i za dziesięć lat na pewno będzie podobnie.

Dla takiego zespołu jak nasz, zawsze są dobre czasy. Ale nie jest to łatwa wyprawa. Jeśli chcesz odnieść sukces w muzyce, zdecydowanie łatwiej będzie, jeśli będziesz pisał o prochach i dziewczynach, a nie o tym, jak popieprzony jest świat.

Większość osób łatwiej akceptuje ładne melodie i płytkie teksty niż gniewne melodie i zjadliwe teksty.

Tom Morello wraz z pozostałymi instrumentalistami Rage Against The Machine gra w zespole Prophets Of Rage, zaś wokalista Zack De La Rocha pracuje nad albumem solowym.

Kilka miesięcy temu gitarzysta został zapytany czy rozważana była reaktywacja RATM. Na to pytanie wówczas odpowiedział:

Nie, nie było takich rozmów. W ciągu ostatnich 25 lat było wiele okazji do ponownego zejścia Rage Against The Machine, ale nie doszło do tego. Po prostu. Ale dobrą wiadomością jest to, że z Prophets Of Rage celebrujemy dorobek Rage Against The Machine i podrage’owujemy nagrania Public Enemy i Cypress Hill.

Grupa Rage Against The Machine funkcjonowała przez większość lat 90., po czym reaktywowała się na koncerty w latach 2007-2011.

Prophets Of Rage byli gwiazdami tegorocznego Open’er Festival, a we wrześniu 2017 roku ukazała się debiutancka płyta grupy, zatytułowana po prostu „Prophets Of Rage”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także