Tom Morello ogłasza sukces polityki biletowej RATM. Fani są innego zdania

/ 16 lutego, 2020

Rage Against The Machine postanowił zmodyfikować system sprzedaży biletów na koncerty, żeby zniechęcić koników. Grupa zarezerwowała specjalną pulę biletów, które sprzedawane są po wyższych cenach, ale cały dochód z ich sprzedaży idzie na cele charytatywne. W rezultacie bilety w cenie nominalnej (na amerykańskiej trasie kosztujące maksymalnie 125 dolarów) rozeszły się błyskawicznie, a zostały bilety „charytatywne”, których ceny sięgają nawet 700 dolarów.

Wielu fanów krytykuje taki ruch, ale Tom Morello twierdzi, że udało się odnieść sukces. Gitarzysta napisał na Twitterze:

Póki co udało nam się zablokować około 85% koników i przez jeden dzień zebraliśmy milion dolarów na cele charytatywne. Doceniamy ogromne zainteresowanie i omawiamy kolejne kroki, żeby mogło nas zobaczyć więcej osób.

Nie wszyscy fani jednak zgadzają się z takim rozwiązaniem, bo ostatecznie muszą i tak zapłacić wysoką cenę za bilet.

Jeden z użytkowników Twittera napisał:

RATM zamiast przekazać pieniądze na cele charytatywne podnosi ceny, żeby zapłacili fani. A więc zwalczają koników, a sami zachowują się jak koniki, tyle że w imię celów charytatywnych.

Inni fani dopytują się, czy będą mogli odpisać te datki na cele charytatywne od podatku. Morello odparł, że tak, ale nie udzielił szczegółów.

%%REKLAMA%%

Inny fan napisał po prostu:

Fuck you, I won't buy what you sell me

Rage Against The Machine wystąpi 10 września w krakowskiej Tauron Arenie.


REKLAMA

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o legendarnym Black Sabbath i solowych dokonaniach Ozzy'ego Osbourne'a w jednym miejscu! Prezentujemy ekskluzywne, trzecie już w naszym dorobku „Wydanie Specjalne”, które przygotowała redakcja „Teraz Rocka”, a które w całości poświęciliśmy jednemu z najważniejszych rockowych zespołów świata – legendarnemu Black Sabbath, a także jego wokaliście – Ozzy'emu Osbourne'owi.

ZAMÓW TERAZ!

Na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  • Historie i recenzje wszystkich albumów Black Sabbath i Ozzy'ego (wraz z najnowszym!)
  • Oko w oko z muzykami, czyli aż 13 szczerych wywiadów
  • Relacje z polskich koncertów
  • I wiele, wiele więcej!

Black Sabbath + Ozzy Osbourne – Wydanie Specjalne” trafi do regularnej sprzedaży 21 lutego i będzie do kupienia w Empikach i salonikach prasowych w całej Polsce za 19,99 zł. W naszym sklepie internetowym możesz kupić ją w przedsprzedaży w promocyjnej cenie – za jedyne 17,99 zł!

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także