Tom Morello (Prophets Of Rage) ostro skrytykował Baracka Obamę

/ 9 lipca, 2018

Tom Morello należy do częstych komentatorów amerykańskiej polityki. W przeszłości wypowiedział wiele krytycznych słów pod adresem urzędującego prezydenta, Donalda Trumpa, ale o jego poprzedniku też nie ma dobrego zdania.

Prophets Of Rage udostępnia utwór „Heart Afire”

Tom Morello skomentował wiadomość na Twitterze „Black And Proud”, która brzmiała następująco:

Tęsknimy za prezydentem Obamą. Tęsknimy za jego klasą. Tęsknimy za godnością, którą wprowadził do Białego Domu.

Tom Morello napisał:

Lubię waszego Twittera i cenię klasę oraz godność. Muszę jednak przyznać, że nie tęsknię za zbrodniami wojennymi Obamy i opłakuję śmierć cywilów na Bliskim Wschodzie za jego kadencji.

Warto wspomnieć, że nie jest to pierwszy raz, kiedy Tom Morello skrytykował Obamę. Już w 2012 roku przyznał, że początkowo popierał ówczesnego prezydenta, jednak szybko się nim rozczarował:

Wyglądał inaczej niż poprzedni prezydenci, brzmiał inaczej niż poprzedni prezydenci, ale zachowuje się tak samo jak poprzedni prezydenci. Jeśli masz na sumieniu zbrodnie wojenne i ssiesz korporacyjnego cyca, nie spełniasz moich nadziei.

Tom Morello aktualnie kończy prace nad drugim albumem zespołu Prophets Of Rage, grupa w zeszłym tygodniu udostępniła nowy utwór zatytułowany „Heart Afire”.

W wywiadzie dla Kaaos TV basista Tim Commerford wyjawił, że zespół nagrał 13 nowych piosenek. O muzyce zawartej na płycie powiedział:

To inny kierunek. Nie będzie taki sam, jak na poprzedniej płycie, co bardzo mi się podoba. Razem z Bradem dorastaliśmy słuchając zespołów, które nagrywały albumy. W sklepie czekało się, żeby usłyszeć płytę, by przekonać się jak brzmi. Tak jest z nami. Dojrzewamy, tworzymy i wkraczamy na zupełnie nowy teren.

Możemy grać jaką tylko muzykę chcemy. Chcemy nagrać rockową płytę? Nagramy rockową płytę. Chcemy nagrać hiphopową płytę? Nagramy hiphopową płytę. Przed nami stoi tyle możliwości i bardzo ekscytuje mnie myśl tworzenia nowej muzyki. Jak powiedziałem, właśnie przeszliśmy muzyczną metamorfozę i jest ona piękna.

rf | fot. Danny Liao

KOMENTARZE

Przeczytaj także