Tom Petty. Powstanie wyjątkowy teledysk z udziałem fanów

/ 23 lipca, 2018

Na samym wstępie przypomnijmy: 28 września ukaże się czteropłytowy boks „An American Treasure”, zawierający niepublikowane wcześniej nagrania zmarłego w zeszłym roku Toma Petty’ego i jego zespołu, The Heartbreakers.

Zobacz fragmenty ostatniego koncertu Toma Petty'ego

Pierwsze pośmiertne wydawnictwo zawierać będzie nieznane wcześniej nagrania studyjne, nagrania koncertowe i alternatywne wersje znanych piosenek. Łącznie ma trafić na nie ponad 60 utworów. W wyborze materiału pomagali członkowie zespołu oraz rodziny Petty’ego. Kilka dni temu, w sieci, pojawiła się pierwsza zapowiedź nadchodzącego boksu – z utworem „Keep a Little Soul”, do którego powstał również teledysk (pojawiają się w nim niepublikowane dotąd materiały audiowizualne z udziałem muzyków), możecie zapoznać się poniżej:

Teraz natomiast na oficjalnej stronie artysty pojawił się specjalny komunikat skierowany do fanów:

Tworzymy wyjątkowy wideoklip na cześć Toma Petty'ego i jego 40-letnich głębokich relacji z fanami. Bardzo chcielibyśmy, abyście nam pomogli. Zachęcamy do podzielenia się ulubionymi momentami związanymi z Tomem oraz zespołem. Zdjęciami, które zrobiliście z Tomem, nagraniami z koncertów lub jakimkolwiek innym momentem, który sfotografowaliście i pielęgnowaliście, będącymi wyrazami miłości do grupy. 

Pliki nie mogą większe niż 20 MB i muszą być zapisane w którymś z pięciu obsługiwanych formatów – w tym miejscu można przekazać swoje materiały. Na chwilę obecną nie znamy jeszcze tytułu utworu, do którego powstanie ten wyjątkowy teledysk. 

Tom Petty zmarł 3 października 2017 roku w wieku 66 lat. Jonathan Lucas, koroner zajmujący się śmiercią artysty, potwierdził, że przyczyną zgonu było przypadkowe przedawkowanie leków przeciwbólowych zawierających opioidy. Muzyk przyjmował je ze względu na problemy z kolanem i biodrem. Poza tym Petty nie narzekał na inne problemy zdrowotne. Zaledwie tydzień wcześniej zakończył dużą i udaną trasę koncertową ze swoim zespołem.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także