Tomasz Knapik nie żyje

/ 6 września, 2021


Zmarł słynny lektor, doskonale znany z niezliczonych filmów i seriali.


W wieku 78 lat zmarł Tomasz Knapik. Znany był przede wszystkim jako lektor filmowy i serialowy. Swoją przygodę lektora rozpoczynał jeszcze w dobie kaset VHS, potem czytał przekłady filmów w TVP, ale też współpracował z Rozgłośnią Harcerską i Polskim Radiem. Wśród wszystkich filmów, które przeczytał, znalazło się wiele klasyków kina akcji, a także dużo filmów klasy B, czy C. Był stałym pracownikiem takich polskich dystrybutorów, jak: Imperial, Vision, Best Film, NVC VIM, ITI Home Video, Artvision i wielu innych.

Jego głos można było usłyszeć też w wielu reklamach, programach publicystycznych, a także na płytach WWO, Donatana i Maty. W ostatnich latach często współpracował z jutuberami, a także jego głos zapowiadał przystanki w warszawskich autobusach i tramwajach.

O śmierci Tomasza Knapika poinformował jego syn, Maciej:

Kochani, Chciałem Was poinformować, że dzisiaj zmarł mój Tata, Tomasz Knapik . Jak część z Was wie, od ponad dwóch miesięcy walczył z ciężkim kryzysem chorobowym. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że mu się uda. Niestety. Był Głosem w naszych domach, naukowcem i wykładowcą Politechniki Warszawskiej. Ukochanym Ojcem i Dziadkiem. W przyszły czwartek skończyłby 78 lat. Odszedł we śnie, nad ranem. Dołączył do mojej Mamy. Informację tę przekazuję w imieniu całej naszej rodziny i najbliższych przyjaciół. Wkrótce przekażę informacje o pogrzebie.

fot. Facebook

KOMENTARZE

Przeczytaj także