Tomasz „Lipa” Lipnicki w ostrych słowach do swoich fanów: Czuję gorycz, którą muszę wylać

/ 6 lipca, 2021
fot. Adam Kliczek, http://zatrzymujeczas.pl

Kilka miesięcy temu „Lipa” znany z zespołu Illusion wydał solową płytę pt. „Dźwięki słowa”. Właśnie wydał oświadczenie, w którym w gorzkich słowach napisał o braku zainteresowania ze strony jego fanów.


Wiadomo nie od dziś, że na nowych wydawnictwach trudno zarobić. Szczególnie jeśli tworzy się muzykę niszową. Przekonał się o tym Tomasz „Lipa” Lipnicki, który w marcu tego roku wydał solowy album pt. „Dźwięki słowa”.

Artysta wiedział, że to muzyka, która nie dotrze do szerokiego grona odbiorców, ale wraz z wydawcą liczyli przynajmniej na zwrot środków przeznaczonych na wydanie płyty. Przeliczył się, o czym w ostrych słowach napisał w swoich mediach społecznościowych:

Cześć

Może nie powinienem ale czuje gorycz, którą muszę wylać.

Jak wiecie wydałem w marcu płytę solową „ Dźwięki słowa”.Znając swoje miejsce oraz pozycję na rynku postanowiliśmy z wydawcą wyprodukować 3000 egzemplarzy by sprzedaż pokryła produkcję. Nie zarobiła, bo produkt niszowy, ale by choć zwróciła koszta poniesione, głównie studia i reżysera.

Do brzegu…sprzedało się 1141 egzemplarzy. Kłaniam się Wam do samej ziemi.

Stronę obserwuje ponad 13 tysia ludzi.

Zachodzi pytanie…po chuj?

Dziękuję bardzo i tych obserwujących, po to by nie kupić muzyki z której żyję, zwłaszcza w nielekkim dla twórców czasie pandemii, bardzo proszę o zaprzestanie i nie tworzenie złudzenia, którym się kierowałem licząc na to, że chcecie tego co tworzę.

Dziękuję bardzo.

– napisał artysta.

Słowa te wywołały wśród fanów „Lipy” spore poruszenie, ale niekoniecznie pozytywne. Szczególnie że wiele osób zauważyło, iż mechanizmy Facebooka nie są takie oczywiste i trudno zakładać, że określona liczba polubień fanpage’a przełoży się faktyczną sprzedaż nowego wydawnictwa. Szczególnie w tych trudnych czasach.

Wpis w oryginale:

Cześć Może nie powinienem ale czuje gorycz, którą muszę wylać. Jak wiecie wydałem w marcu płytę solową „ Dźwięki…

Opublikowany przez Tomasza LIPA Lipnickiego Wtorek, 6 lipca 2021

fot. Adam Kliczek, http://zatrzymujeczas.pl

KOMENTARZE

Przeczytaj także