Tomasz Lipnicki (Illusion) o przyjaźni z Litzą: W sumie jesteśmy podobni

/ 20 marca, 2018

W rozmowie dla „Teraz Rocka”, która została opublikowana w marcowym numerze (numer cały czas w sprzedaży), lider formacji Illusion opowiedział m.in. o współpracy z Litzą.

Ringo Starr otrzymał tytuł szlachecki

Na nowym albumie Illusion, zatytułowanym „Anhedonia”, który na rynku ukazał się 9 marca, znalazł się utwór „Śladem krwi”. Gościnnie zaśpiewał w nim Robert „Litza” Friedrich, lider zespołu Luxtorpeda. W wywiadzie przeprowadzonym przez Roberta Filipowskiego, Lipa powiedział:

Bardzo chciałem, żeby zaśpiewał ze mną unisono całą piosenkę, a on dodał do refrenu te swoje świetne zaśpiewy. Wyszło doskonale! 

Wokalista i gitarzysta Illusion dodał również:

Niektórzy mogą pomyśleć, że jesteśmy od siebie bardzo odlegli światopoglądowo: ja jestem ateistą, a Litza jest głęboko wierzącym chrześcijaninem. Ale jesteśmy przyjaciółmi i to się tak naprawdę liczy. Obaj chcemy, żeby między ludźmi było fajnie. Tak naprawdę jesteśmy do siebie bardzo podobni. 

„Anhedonia” jest szóstym studyjnym wydawnictwem zespołu, który w tym roku obchodzi 26-lecie istnienia.

Rozmawiając z zespołem na próbach ustaliliśmy, że chcemy nagrać album brzmiący agresywnie, surowo, naturalnie. Miał być „wpie..ol”! Chcieliśmy wydobyć charakterystyczne brzmienie Illusion, oparte na mocnej sekcji rytmicznej, chropowatych gitarach i energetycznym vocalu Tomka

– powiedział o wydawnictwie Szymon Sieńko, który jest odpowiedzialny za jego produkcję. Recenzję ostatniej płyty grupy znajdziecie w kwietniowym numerze „Teraz Rocka”, który trafi do sprzedaży 28 marca. 

szy I fot: Oskar Szramka

KOMENTARZE

Przeczytaj także