Tomek Lipnicki (Illusion) o władzy: Doją nas kompletne tłumoki i najgorsi z najgorszych

/ 4 września, 2022
fot. Adam Kliczek, http://zatrzymujeczas.pl


Lider zespołu Illusion i Lipali nie ma dobrego zdania na temat obecnego rządu.


Tomek Lipnicki, znany jako lider zespołów Illusion i Lipali działa na scenie muzycznej już od ponad 30 lat. W wywiadzie dla „Teraz Rocka” przeprowadzonym przez Jacka Nizinkiewicza dosadnie podsumował aktualną sytuację polityczną w Polsce.

Porównując dzisiejszy rząd z połową lat 90., gdy Illusion nagrywał pierwszą płytę, Lipnicki powiedział:

Jak nas doili, tak nas doją. Wtedy czułem się okradany w bardziej wyrafinowany sposób przez gości w białych kołnierzykach, a teraz doją nas kompletne tłumoki i najgorsi z najgorszych. Nie czają się jak poprzedni. SLD kradło, Solidaruchy kradli, z PO kradli – ale ci są już całkowicie zaślepieni żądzą władzy i pieniądza. Skąd polityk, który pracuje w Sejmie, a jego wynagrodzenie jest przecież jawne, nagle dorabia się milionów? Skąd kierowca Kaczyńskiego ma miliony? Oni nas okradają, a my nic z tym nie robimy. Jest gorzej niż trzydzieści lat temu, bo wtedy społeczeństwu jeszcze chciało się powiedzieć: DOŚĆ! A teraz? Wszyscy przyzwyczaili się, że dostaje się fuchy za poparcie, łącznie z ministerialną, zmieniają się prezesi w spółkach skarbu państwa na kolejnych nominatów partyjnych z gigantycznymi odprawami, a nam rzucają drobne i każą nie przeszkadzać, tylko na nich głosować. Może już czas zrobić jak na Sri Lance, gdzie ludzie przepędzili prezydenta, który sprzeniewierzył się własnemu narodowi. Polacy są niewolnikami, którzy wiecznie potrzebują pana. Słowianie – niewolnicy, którzy potrzebują bata. Bat nad karkiem Polaka jest czymś naturalnym. Jak nie okupanta, to Ruskich albo złodziej­skiej władzy. Ludzie widzą, co się dzieje, ale tłumaczą sobie: wszyscy kradną, ale ci przynajmniej się z nami dzielą. I na to pozwalają. To jest chore! Jak tak nie chcę. Nasza rzeczywistość mnie przytłacza. Może jednak ze mną jest wszystko w po­rządku, że nie znoszę kłamstwa i złodziejstwa, a z resztą społeczeństwa jest coś nie tak, skoro daje się oszukiwać i dobrze się z tym czuje? Burzą się nieliczne siły. Gdzie jest polski bunt?

Co więcej, Lipnicki nie widzi nadziei na poprawę sytuacji:

PiS wygra kolejne wybory. Przejmą do końca władzę gdzie się da, zmieniając kraj ustawami, podporządkują sobie sądy i resztkę wolnych mediów i będziemy mieli PRL bis. Nie widzę światła. Wiem, że chcę nagrać jeszcze coś z Illusion i chwilę jeszcze po­grać, ale coraz gorzej się tu czuję.

Cały wywiad z Tomkiem Lipnickim znajdziecie we wrześniowym numerze „Teraz Rocka”, który jest w sprzedaży.

WRZEŚNIOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

fot. Adam Kliczek, www.zatrzymujeczas.pl

KOMENTARZE

Przeczytaj także