Tony Hendra („Oto Spinal Tap”) nie żyje

/ 7 marca, 2021


Zmarł aktor najlepiej znany z roli w komedii „Oto Spinal Tap”.


W wieku 79 lat zmarł Tony Hendra. Przyczyną śmierci aktora było stwardnienie zanikowe boczne, które zdiagnozowano u niego dwa lata temu.

Hendra był komikiem i aktorem, a najlepiej znany był z roli menadżera zespołu Spinal Tap w komedii „Oto Spinal Tap” z 1984 roku.

Tony Hendra w swojej karierze występował z wieloma komikami. Na wieść o jego śmierci John Cleese napisał:

Wczoraj zmarł mój stary przyjaciel Tony Hendra. Pracowaliśmy razem w Footlights Revue w 1962 roku, razem z Grahamem Chapmanem i Timem Booke-Taylorem. W latach 60. i 70. byliśmy kumplami. Potem kontakt nam się urwał, ale niedawno go odnowiliśmy.

Film „Oto Spinal Tap” opowiadający o losach pechowego zespołu rockowego zyskał kultowy status wśród fanów muzyki. Wiele zespołów twierdziło, że widziało w tym filmie alegorię własnych przygód, niektóre nawet twierdziły, że to ich historią był ten film inspirowany. Aktorzy wcielający się w członków zespołu Spinal Tap później faktycznie powołali taki zespół do życia.

Więcej o zespołach, które zaistniały w filmach przeczytacie w marcowym numerze „Teraz Rocka”, który aktualnie jest w sprzedaży.

MARCOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także