Tony Iommi jest pewien, że Black Sabbath jeszcze zagra

/ 8 lutego, 2017

2 i 4 lutego 2017 roku odbyły się w Birmingham pożegnalne koncerty Black Sabbath. Gitarzysta Tony Iommi jednak nie wyklucza dalszej działalności zespołu.

Ostatnie koncerty Black Sabbath

W wywiadzie dla „Planet Rock” Tony Iommi powiedział, że jedyne z czym chce na dobre skończyć to trasy koncertowe:

Pora przestać włóczyć się po świecie i trochę pobyć w domu. Kiedy grasz trasy, nie ma cię w domu przez sześć, osiem, dwanaście miesięcy, musisz trzymać się terminarza. Teraz, jeśli będę miał ochotę przez miesiąc oglądać telewizję, będę mógł sobie na to pozwolić. Nie wykluczamy niczego z wyjątkiem tras. Kto wie? Może coś jeszcze zrobimy. Nie dyskutowaliśmy jeszcze o tym. O niczym tak naprawdę nie dyskutowaliśmy, ale jestem pewien, że coś się jeszcze może wydarzyć.

Słowa te potwierdzają to, co gitarzysta powiedział w zeszłym roku w amerykańskiej audycji radiowej „Talk Is Jericho”, mówiąc:

Koncerty od czasu do czasu są w porządku. Chodzi o te non stop, kiedy trzeba być poza domem miesiąc, sześć tygodni. Robiliśmy to już zbyt długo. (…) Kiedy zachorowałem, zaczęło mi to dokuczać. Przedtem mogłem zrobić wszystko, ale gdy mnie zdiagnozowali, nagle poczułem się sflaczały, straciłem pewność siebie. Mówili mi: „Naprawdę nie powinieneś latać”, „Nie powinieneś tego czy tamtego”. Dlatego postanowiłem z tym skończyć, ciągłe koncertowanie mnie dopadło.

Natomiast w wywiadzie dla „Ultimate Classic Rock” Iommi wyraził pewność, że zespół da od czasu do czasu jakieś pojedyncze koncerty. Możliwe, że nawet nagra coś nowego.

Ozzy Osbourne gra dalej

Emerytury na pewno nie planuje też wokalista Black Sabbath, Ozzy Osbourne, który już zapowiedział kontynuację solowej kariery. Ozzy będzie jedną z gwiazd festiwalu Chicago Open Air, 16 lipca 2017 roku. Wokalista zaczął prace nad nowym albumem solowym, nad którym pracuje z gitarzystą Billy’ego Idola, Steve’em Stevensem. Podobno jeden z nowych utworów nosi tytuł „Crack Cocaine” i jest nieco bluesowy.

Ostatni solowy album Ozzy’ego Osbourne’a nosi tytuł „Scream” i ukazał się w 2010 roku.

Ostatnim utworem, jaki Black Sabbath zagrał na żywo, był „Paranoid”.

Black Sabbath: „Paranoid”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także