Tony Iommi remiksuje najbardziej kontrowersyjny album Black Sabbath

/ 31 grudnia, 2018

Nowy miks albumu „ForbiddenBlack Sabbath ma ukazać się w 2019 roku, a nad jego brzmieniem czuwa osobiście Tony Iommi.

Black Sabbath otrzyma nagrodę Grammy za całokształt

W specjalnym oświadczeniu, opublikowanym na Facebooku Tony Iommi powiedział:

Rozłożyliśmy ten album na części i próbujemy wydobyć z niego potężniejsze brzmienie, takie jakie powinien mieć. Wiem, że Cozy [Powell] nie był zadowolony z brzmienia bębnów i nikt z nas nie był zadowolony z brzmienia albumu. Mam nadzieję, że teraz będzie brzmiał lepiej.

Forbidden” ukazał się w 1995 roku. Zaśpiewał na nim Tony Martin, na bębnach zagrał Cozy Powell, na basie Neil Murray, a na klawiszach Geoff Nicholls. Gościnnie zaśpiewał też Ice-T, a produkcją i miksem zajął się gitarzysta Body CountErnie C. Był to ostatni album studyjny Black Sabbath przed płytą „13” z 2013 roku, która została nagrana z udziałem Ozzy’ego Osbourne’a i Geezera Butlera.

Forbidden” spotkał się z bardzo słabym przyjęciem fanów i recenzentów. Płyta była oceniana jako jedna z najgorszych w dorobku grupy – przewodnik płytowy „Rolling Stone” z 2004 roku dał jej jedną gwiazdkę na pięć, a portal „Allmusic” tylko półtorej gwiazdki, argumentując:

Nudne piosenki, okropna produkcja i wykonania bez polotu sprawiają, że płyty tej lepiej unikać, o ile nie jest się jednym z najbardziej oddanych fanów.

Płyta jednak ma swoje grono wielbicieli. A Wy jak oceniacie „Forbidden”? Odpowiedzcie w naszej ankiecie.

rf | fot. Adam Bielawski

KOMENTARZE

Przeczytaj także