Tool nie chce udostępniać muzyki w streamingu? Wokalista komentuje

/ 13 marca, 2018

Płyt Tool nie znajdziemy na iTunes ani na platformach streamingowych. To jeden z niewielu wielkich zespołów, który nie udostępnia swojej twórczości w tym formacie. Czy to się zmieni? Maynard James Keenan skomentował przypuszczenia fanów.

Kolejne gwiazdy w składzie Off Festival

Dyskusja wywiązała się od komentarzy na Twitterze. Jeden z fanów stwierdził, że Tool nigdy nie udostępni swoich utworów w streamingu, gdyż przeciwny jest tej formie dystrybucji muzyki. Maynard James Keenan odpisał mu:

Zespół nigdy czegoś takiego nie powiedział. To byłoby absurdalne. Może istnieje bardziej logiczne wytłumaczenie, dlaczego nie ma zespołu na iTunes i innych platformach cyfrowych. #dysfunctional #indecisive #etcetera

Fani jednak nie odpuszczali, komentując, że Toolowi nie podoba się idea odtwarzania poszczególnych utworów w streamingu bez konieczności kupowania całej płyty. Jeden z fanów napisał:

Kiedyś powiedzieli, że chcą, by ich muzyki słuchać w całości, żeby w pełni zrozumieć jej przekaz. Nie udostępnią więc jej na platformach streamingowych.

Maynard James Keenan jednak go wyśmiał, a potem napisał:

[Tool] pewnego dnia pojawi się na platformach streamingowych. Zrzućcie klapki z oczu.

Zespół Tool rozpoczął nagrywanie nowego albumu. W sobotę, 10 marca, grupa poinformowała na swoim Facebooku:

Kto jest gotowy na najważniejsze wiadomości z ostatniej chwili? Przygotuj się, okej, możemy zaczynać. Jesteśmy bardzo podekscytowani mogąc ogłosić bardzo dobrą – z pewnością – wiadomość zarówno dla fanów Toola, jak i entuzjastów prog-metalu.

Po latach pisania i aranżacji (i ponownego arażnowania) na strychu zespołu, mogę oficjalnie poinformować, że chłopaki przenieśli się do dużego studia, w którym rozpoczyna się proces nagrywania kolejnego albumu. Przez ostatnie kilka dni członkowie zespołu dostosowywali się pod względem dźwiękowym do nowego otoczenia – grzebiąc w ustawieniach sprzętu i ofertach cateringu – przygotowując się do tego, aby Danny zaczął śledzić swój czas – być może w chwili, w której czytasz te słowa.

Z radością informuję również, że „zły” Joe Barresi po raz kolejny będzie kontrolował pracę inżynierską, co z pewnością będzie kolejnym mistrzowskim narzędziem oferowanym przez utalentowaną ekipę. Uszczypnij się, jeśli chcesz, ale powiedziano mi, że wszystkie systemy są gotowe w tym momencie na nadchodzące sesje.

Będę tu co jakiś czas publikowane informacje dotyczące postępów prac, podczas gdy chłopaki będą zagłębiać się w proces nagrywania; mamy nadzieję, że będziecie w dalszym ciągu sprawdzać na oficjalnej stronie te aktualizacje. W międzyczasie koniecznie odwiedź konta poszczególnych muzyków w mediach społecznościowych (Twitter, Facebook, Instagram itp.), aby uzyskać jeszcze więcej informacji, podczas gdy Tool przygotowuje się do kolejnego etapu muzycznej odysei.

Na chwilę obecną nieznana jest nawet przybliżona data premiery nowego albumu Tool. Wiadomo natomiast, że 20 kwietnia do sklepów trafi nowa płyta A Perfect Circle, zespołu w którym występuje Maynard James Keenan. Krążek zatytułowany „Eat the Elephant” na rynku ukaże się nakładem BMG.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także