Tool przygotował klip do starego utworu. Ukaże się też na Blu-ray

/ 23 lutego, 2022


Tool postanowił nakręcić klip do jednego ze swoich najstarszych utworów.


Tool przygotował klip do „przerobionej i rozszerzonej” wersji utworu „Opiate” z 1992 roku zatytułowany „Opiate2„. „Opiate” ukazał się na tak samo zatytułowanej debiutanckiej płycie EP grupy.

Klip trafi do sieci 1 marca, a 18 marca ukaże się jego wersja na Blu-ray, która zawierać będzie także making off, dodatkowe zdjęcia i 46-stronicową książkę.

Opiate2” ma trwać 10 minut i nad filmem pracował Adam Jones wraz z Dominikiem Hailstone’em. Będzie to pierwszy klip Toola od 15 lat.

Nie jest to jedyna gratka przygotowana przez Toola dla fanów. Zespół zapowiedział specjalną edycję winylową płyty „Fear Inoculum”. Zestaw ma zawierać 5 180-gramowych płyt winylowych – na jednej stronie każdej z nich będzie nagrana muzyka, a na drugiej znajdzie się rycina. Dodatkowo każdy egzemplarz będzie z autografem.

Póki co takie zestawy mają być dostępne tylko na koncertach Toola dla fanów, którzy zakupili bilety VIP, ale w kwietniu planowane jest wydanie ich także w oficjalnym sklepie zespołu. Fanów najbardziej poruszyła ich cena – wersja deluxe „Fear Inoculum” ma kosztować 810 dolarów (według obecnego kursu ok. 3200 PLN).

KOMENTARZE

Przeczytaj także