Tool. Wiadomo kto będzie producentem nowej płyty

/ 8 marca, 2018

Wydaje się, że telenowela z nowym albumem zespołu Tool dobiegła końca i w tym roku w końcu na rynku ukaże się następca „10,000 Days”, od którego premiery mija już 12 lat. 

Bon Scott doczekał się pomnika

W połowie lutego gitarzysta grupy, Adam Jones, opublikował na swoim koncie na Instagramie zdjęcie, do którego dołączył informację, że Tool rozpocznie nagrywać kolejny album w marcu. I tak też się stało – we wtorek na jego profilu pojawiło się zdjęcie (podpisane następująco:„dzień pierwszy”), które zostało zrobione w studiu nagraniowym.

Dzisiaj z kolei Jones ujawnił kto będzie dbał o brzmienie kolejnej studyjnej płyty Toola. Amerykańska grupa ponownie nawiązała współpracę z Joe Barresim, który odpowiadał za miksowanie (był także inżynierem dźwięku) albumu „10,000 Days”. Ponadto współpracował m.in. z Kyuss, Queens of the Stone Age czy Coheed and Cambria. Gitarzysta pod zdjęciem napisał również (ironicznie), że pierwszym wyborem był Phil Spector, amerykański producent, który zasłynął dzięki wprowadzeniu innowacyjnej techniki zwanej „ścianą dźwięku”. Przypomnijmy: Spector został oskarżony w 2003 o morderstwo aktorki Lany Clarkson, od 2009 – przebywa w areszcie. 

Nową muzykę Toola miało okazję usłyszeć już kilku innych artystów, w tym Tom MorelloAdam Nergal Darski czy Sebastian Bach, który napisał:

To nie jest zwykła i prosta rock'n'rollowa muzyka. To progresywny metal, bardzo klimatyczny, który powoduje, że wpadasz w grooviasty trans, a ciężkie riffy atakują twoją głowę – czujesz, że to po prostu Tool. Niektóre melodie „okładały pięściami” – wydawało mi się, że moje najgłębsze tkanki otrzymały masaż. […] Żaden utwór nie był krótszy niż 7 minut, niektóre z nich trwały nawet 20! 

Jeszcze nie wiadomo, kiedy ukaże się nowy album Tool. Wiadomo natomiast, że 20 kwietnia do sklepów trafi nowa płyta A Perfect Circle, zespołu w którym występuje Keenan. Krążek zatytułowany „Eat the Elephant” na rynku ukaże się nakładem BMG. Niewątpliwie grupa musi w najbliższym czasie pracować intensywnie nad piątym studyjnym albumem, aby wyrobić się przed startem trasy APC, która rozpocznie się 14 kwietnia. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także