Tool wyda płytę w tym roku? Danny Carey ponownie potwierdza

/ 11 stycznia, 2018

Dwóch muzyków z zespołu Tool potwierdziło, że nowy album zespołu – tak przez fanów wyczekiwany – zostanie opublikowany w tym roku. Zamieszanie wzbudziła natomiast reakcja Maynarda Jamesa Keenana, który na te doniesienia odpowiedział mało wyszukane „burp”. Wtedy wróciliśmy do punktu wyjścia.

Gitarzysta Motörhead, Eddie Clarke, nie żyje

Ponownie wywiadu udzielił jednak Danny Carey, który powiedział:

2019 rok? To powiedziałem? Nie, chodziło o 2018 rok [śmiech]. Tak, zgadza się, album wyjdzie jeszcze w tym roku.

W tym samym wywiadzie, dla Alternative Nation, zdradził również, jak nowe wydawnictwo powstawało:

Muzyka jest sposobem naszego wyrażania. Adam i Justin nie mają wykształcenia muzycznego, dlatego wymyślają najdziwniejsze rzeczy. Staram się nad tym panować i upraszczać. Najfajniejsze jest to, że gdy dochodzę do miejsca, że udało mi się to maksymalnie uprościć, trafia to w ręce Maynarda i on robi z tego coś jeszcze prostszego – aż do takiego stanu, że właściwe każdy mógłby to zaśpiewać! To będzie proste granie i na pewno trafi w wasze ręce, człowieku. Kawałki są długie… za długie! Zdecydowanie za długie, żeby puszczali je w radiu! [śmiech]

Ostatni album zespołu Tool, „10,000 Days”, ukazał się w 2006 roku. Nowa płyta jest od dawna zapowiadana, lecz prace nad nią ciągle się przesuwają.

A Perfect Circle również z nową płytą

W rozmowie z Mattem Pinfildem gitarzysta A Perfect CircleBilly Howerdel, zdradził jak idą prace nad nowym albumem. Howerdel odpowiedział na najbardziej nurtujące fanów pytanie: kiedy ukaże się nowy album A Perfect Circle:

W drugim kwartale tego roku. Zawsze zakładaliśmy, że tę płytę wydamy właśnie w drugim kwartale.

Gitarzysta przy tym zapewniał:

Skończymy prace niebawem. Myślę, że za kilka tygodni płyta będzie ukończona. Jakąś godzinę temu wysłałem mój sprzęt do studia w Hollywood, gdzie dogramy jeszcze kilka rzeczy. Płytę nagrywaliśmy w różnych studiach.

Ewidentnie minęliśmy półmetek i Maynard pewnie wykonał więcej roboty niż ja, jeśli chodzi o muzykę. Piosenki mamy gotowe, ale musimy jeszcze parę rzeczy uporządkować.

Drugi kwartał tego roku to rzeczywiście dość prawdopodobna data premiery nowej płyty, gdyż latem A Perfect Circle wyruszy w europejską trasę koncertową. Grupa do tej pory opublikowała dwa nowe nagrania. Pierwszym jest „The Doomed”, a drugim „Disillusioned”, opublikowany 1 stycznia 2018 roku.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także