Tool zaprezentował nowy utwór [AUDIO]

/ 27 kwietnia, 2018

Instrumentaliści zespołu Tool wyruszą w krótką podróż po Stanach Zjednoczonych, na której będą spotykać się z fanami, uczestniczyć w sesjach Q&A oraz pozować do zdjęć. Zapowiedzi tej serii warsztatów pod hasłem Tool Music Clinics towarzyszy nowa muzyka.

Mike Shinoda udostępnia kolejny utwór

Dla wszystkich chętnych przewidziano pamiątkowe gadżety, ponadto będzie można zapoznać się ze specjalną ekspozycją – nie zabraknie tu unikatowych przedmiotów związanych z historią zespołu. Pierwszy warsztat z muzykami Toola odbędzie się 11 maja w Saint Paul w Minnesocie. Jak możemy się domyślać, muzyka towarzysząca zapowiedzi warsztatów pochodzi z długo zapowiadanego, nowego albumu Tool. Zaprezentowany, trzyipółminutowy fragment jest instrumentalny. Możecie go wysłuchać poniżej.

W połowie marca na oficjalnym profilu zespołu na Facebooku pojawił się komunikat, które nie pozostawił złudzeń, że piąty krążek Toola nabiera kształtów:

Po latach pisania i aranżacji (i ponownego aranżowania) na strychu zespołu, mogę oficjalnie poinformować, że chłopaki przenieśli się do dużego studia, w którym rozpoczyna się proces nagrywania kolejnego albumu. Przez ostatnie kilka dni członkowie zespołu dostosowywali się pod względem dźwiękowym do nowego otoczenia […]

Z radością informuję również, że „zły” Joe Barresi po raz kolejny będzie kontrolował pracę inżynierską, co z pewnością będzie kolejnym mistrzowskim narzędziem oferowanym przez utalentowaną ekipę. […]

A Perfect Circle w Polsce

Tymczasem w Polsce po raz pierwszy wystąpi drugi zespół Maynarda Jamesa Keenana, A Perfect Circle. Grupa zagra 15 grudnia 2018 roku w krakowskiej Tauron Arenie. Bilety w cenie 210-300 PLN w sprzedaży.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także