Toto. Jak zespół zareagował na internetowy fenomen utworu „Africa”? [TYLKO U NAS]

/ 26 kwietnia, 2019

Mało kto jeszcze kilka lat temu przypuszczał, że świetny, ale już nieco zapomniany utwór „Africa” będzie internetowym fenomenem przełomu 2018 i 2019 roku. Mimo wszystko tak się właśnie stało, a nagrany w 1982 roku utwór nagle zyskał ogromną popularność – pojawiły się jego dziesiątki przeróbek, a także mogliśmy go usłyszeć w niezwykle popularnym serialu „Stranger Things”.

Toto zagra koncert w Polsce

Jednym z naszych rozmówców w majowym „Teraz Rocku”, który wczoraj trafił do sprzedaży, jest Steve Porcaro z Toto. Maciej Koprowicz postanowił zapytać go, czy ta niespodziewana popularność „Afriki” wpłynęła jakoś na rozpoznawalność zespołu:

„Africa” stała się internetowym fenomenem, doczekała się setek przeróbek na YouTube i pojawiła się w serialu „Stranger Things”. Czy waszym zdaniem pomogło to zespołowi w jakiś sposób?

Na koncertach Toto widzimy ostatnio wielu młodych ludzi. Jednym z powodów jest oczywiście popularność „Afriki” i to, że tak wielu ludzi ją przerabia. Dzieciaki lubią różne wersje tej piosenki, ale przychodzą na koncert, bo chcą ją usłyszeć na żywo w oryginalnym wykonaniu.

Poza Toto, bohaterami majowego „Teraz Rocka” są między innymi Rammstein, Phil Collins, Bon Jovi, The Cranberries, Dżem, Archive, Papa Roach czy Tymon Tymański. Najnowszy numer znajdziecie w kioskach w całej Polsce, a także w naszym sklepie internetowym.

UWAGA! Kup nowego „Teraz Rocka”!

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także