Toto zagra koncert w Polsce w 2019 roku

/ 11 października, 2018

Zespół Toto w przyszłym roku świętować będzie 40-lecie scenicznej działalności, co oczywiście zaowocowało obszerną trasą koncertową „40 Trips Around the Sun”, która – jak należało się spodziewać – obejmie również nasz kraj. Zespół zagra w 2019 roku tylko jeden polski koncert, który odbędzie się 25 czerwca w Operze Leśnej w Sobocie.

Weezer nagrał przeróbkę przeboju Toto

Wejściówki na koncert, których ceny wahać będą się od 189 do 349 złotych, trafią do sprzedaży już 15 października.

Tortury Toto

Jakiś czas temu DJ Michael Savage zapowiedział, że 30 listopada w klubie The Exchange w Bristolu będzie przez pięć godzin non-stop odtwarzał przebój „Africa” zespołu Toto z 1982 roku. Wszystko to w ramach akcji, z której dochód ma zostać przekazany na cele charytatywne.

Akcję skomentował sam Steve Lukather, który stwierdził, że to może być gorsze od waterboardingu – jednej z najbrutalniejszych metod tortur.

Michael Savage w rozmowie z BBC wyjawia, skąd wpadł na ten pomysł:

Dwa lata temu zasugerowałem po pijanemu, że przez całą noc będę grał ten utwór. Ciągle o tym mówiłem i teraz muszę to zrobić. Uwielbiam ten utwór, jest niezwykły. Ale nie jestem pewien, czy nie zasnę w trakcie. Najbardziej szkoda mi pracowników baru, bo będą znajdowali się w centrum tego wszystkiego.

Utwór ma być odtwarzany w godzinach 23-4 rano. Zagrany zostanie także w formie remiksów, wersji koncertowych i w przeróbkach. Savage zdradza, że akcja może się jeszcze rozwinąć:

Forsuję pomysł z 12 godzinami. Chcę pobić nowy rekord.

Utwór „Africa” ukazał się w 1982 roku na singlu i na płycie „Toto IV”. Piosenka dotarła na szczyt list przebojów w USA oraz do 3. miejsca w Wielkiej Brytanii, stając się największym przebojem zespołu Toto. Mała płytka z tą piosenką pokryła się podwójną platyną w USA, platyną w Wielkiej Brytanii i Włoszech oraz złotem w Kanadzie, Danii i Nowej Zelandii. W 2018 roku ponownie trafiła na listy przebojów, tym razem w wykonaniu zespołu Weezer.

mg

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także