Toto zapowiada zakończenie działalności

/ 17 października, 2019

Gitarzysta Toto, Steve Lukather, zapowiedział w wywiadzie dla „The Morning Call”, że grupa zamierza zakończyć działalność w aktualnym składzie po zakończeniu aktualnej trasy koncertowej z okazji 40-lecia. Ostatni koncert trasy ma odbyć się 20 października w Filadelfii.

Gitarzysta powiedział:

Nie wiem, co przyniesie przyszłość, ale wiem, że koncert w Filadelfii będzie ostatnim w dającej się przewidzieć przyszłości i zdecydowanie ostatnim w tym składzie Toto.

Zapytany o możliwość powrotu Toto w innym składzie, odparł:

Nie potrafię przewidzieć przyszłości, ale mogę zapewnić, że ten skład umrze 20 października. Zamierzamy odpocząć od tego wszystkiego. Mocno nam się oberwało i musimy wylizać rany, dojść do siebie. Muzyka będzie trwała dalej. Nie twierdzę, że już nigdy nie będę grał tych piosenek, to byłoby głupie. Mogę grać co chcę z kimkolwiek chcę, tak samo pozostali.

%%REKLAMA%%

Zespół Toto powstał w 1977 roku, a debiutancki album wydał w 1978 roku. W latach 80. należał do największych gwiazd rocka, sprzedając swoje płyty w wielomilionowych nakładach i lansując takie przeboje jak „Africa” i „Rosanna”. Ostatnim albumem Toto z zupełnie premierowym materiałem jest „Toto XIV” z 2015 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także