Trailer kontrowersyjnego filmu „Kler” zniknął z sieci. Dystrybutor tłumaczy

/ 7 sierpnia, 2018

W filmie „Kler” Wojciech Smarzowski postanowił, w charakterystyczny dla siebie sposób, przyjrzeć się Kościołowi Katolickiemu. Produkcja do kin ma trafić pod koniec września, natomiast dziś w serwisie YouTube pojawiła się jego zapowiedź – mocna, uderzająca w wiele problemów wewnętrznych i wizerunkowych Kościoła w Polsce. 

Margot Robbie jako Sharon Tate. Zobacz zdjęcie z planu filmu Tarantino!

Po kilku godzinach trailer został jednak usunięty. Portal Wirtualnemedia.pl dotarł do dystrybutora i napisał na swojej stronie:

Była to decyzja Kina Świat, odpowiedzialnego za dystrybucję tytułu. Jak poinformował nas dział PR firmy, zwiastun przechodzi drobne zmiany i w odświeżonej wersji pojawi się na YouTube w środę. Dystrybutor nie chce informować o powodach decyzji ani zmianach dokonywanych w zwiastunie.

Historia w filmie „Kler” ukazana została przez pryzmat losów trójki duchownych, których wzloty i upadki udowadniają, że księżom, podobnie jak społeczności wiernych, nic co ludzkie nie jest specjalnie obce. W rolach głównych popis wielkiego aktorstwa dają Arkadiusz JakubikRobert WięckiewiczJacek Braciak oraz – po raz pierwszy u Smarzowskiego – Janusz Gajos. W doskonałej, pełnej gwiazd obsadzie znaleźli się także m.in.: Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Robert Wabich, Henryk Talar i Izabela Kuna.

Premiera filmu Wojciecha Smarzowskiego zapowiedziana jest na 28 września 2018 roku. Wcześniej „Kler” zostanie zaprezentowany podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także