Tremonti zapowiada nowy album i koncerty w Polsce [WIDEO]

/ 2 lutego, 2018

Gitarzysta Alter Bridge stoi także na czele zespołu Tremonti, który w tym roku wyda swój czwarty album zatytułowany „A Dying Machine”.

Nergal wskazuje ulubione płyty 2017 roku

Płyta zespołu Tremonti zapowiedziana jest na maj i ukaże się nakładem Napalm Records. Producentem albumu jest Michael „Elvis” Baskette, odpowiedzialny za produkcję poprzednich płyt Tremontiego, a także Alter Bridge. Zapowiedź płyty możecie obejrzeć poniżej.

Mark Tremonti wystąpi w Polsce na dwóch koncertach jako support Iron Maiden, 27 i 28 lipca w krakowskiej Tauron Arenie.

Zespół Alter Bridge w tym roku robi sobie dłuższą przerwę. Grupa zakończyła promocję wydanego w 2016 roku albumu „The Last Hero”. Solowy album przygotowuje także wokalista Myles Kennedy. Jego płyta ukaże się 9 marca pod tytułem „Year Of The Tiger”. Płyta będzie luźnym koncept albumem, opowiadającym o śmierci ojca Mylesa.

Ojciec Mylesa Kennedy’ego należał do założonego pod koniec XIX wieku Stowarzyszenia Chrześcijańskiej Nauki, którego członkowie unikają leczenia farmakologicznego, wierząc, że tylko głęboka wiara w Boga potrafi wyleczyć z choroby.

Myles Kennedy w wywiadzie dla Eddiego Trunka tłumaczył:

Rok 1974, w którym zmarł mój ojciec, był rokiem tygrysa. Ojciec zmarł na zapalenie wyrostka, gdyż odmówił wizyty u lekarza. Zmarł pewnej nocy we śnie, gdyż wdało się zakażenie. Nie zdawał sobie sprawy, że to wyrostek, bo nie poszedł do lekarza. Interesujące jest to, że rozchorował się jakieś osiem tygodni wcześniej. Bardzo cierpiał. Możliwe, że wyrostek pękł już wtedy. Infekcja mogła się toczyć od jakiegoś czasu. Pewnego ranka matka znalazła go martwego.

Moi dziadkowie z obu stron byli członkami Stowarzyszenia Chrześcijańskiej Nauki i także zmarli, gdyż nie chcieli pójść do lekarza.

Samo mówienie o tym jest bardzo frustrujące.

Stowarzyszenie Chrześcijańskiej Nauki liczy ponad 2 miliony wyznawców w ponad 60 krajach. Według statystyk opublikowanych przez „The Atlantic Monthly” śmiertelność wśród nich jest wyższa niż przeciętna.

Na solowej płycie Myles Kennedy zagrał nie tylko na gitarze, ale też na lap steel, mandolinie, banjo i basie.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także