Trent Reznor i Atticus Ross na ścieżce dźwiękowej dokumentu o Wietnamie

/ 13 stycznia, 2017

Trent Reznor i Atticus Ross – członkowie Nine Inch Nails – w ostatnich latach są aktywni na płaszczyźnie soundtracków. Aktualnie pracują nad muzyką do 10-odcinkowego serialu dokumentalnego „The Vietnam War”, który swoją premierę będzie miał na kanale PBS we wrześniu. Poniżej możecie posłuchać ich muzyki ilustrującej fragment opowiadający o bombardowaniu Hanoi i Haiphong w dniach 18-29 grudnia 1972 roku.

Nine Inch Nails wydaje płytę EP

Oprócz muzyki Reznora i Rossa, na ścieżce dźwiękowej serialu znajdą się też dźwięki skomponowane przez wiolonczelistę Yo-Yo Ma i towarzyszący mu zespół Silk Road Ensemble, jak i oryginalne utwory artystów z tamtej epoki: The Beatles, The Rolling Stones, Boba Dylana i Jimiego Hendrixa.

Reznor i Ross napisali:

Skala przedsięwzięcia i głębia poruszanych zagadnień początkowo działały na nas onieśmielająco. Ale oddanie, troska i szacunek, jaki wyrazili twórcy, sprawiły, że zadanie to okazało się dla nas bardzo satysfakcjonujące.

 

Powrót Nine Inch Nails

W grudniu 2016 roku zespół Nine Inch Nails powrócił płytą EP „Not The Actual Events”, a na rok 2017 Trent Reznor zapowiedział czteropłytową reedycję albumu „The Fragile” oraz dwa nowe projekty, których szczegółów póki co nie chce zdradzić. Dzisiaj natomiast do amerykańskich kin wchodzi film „Patriots Day”, także z muzyką Reznora i Rossa.

Nine Inch Nails: „Burning Bright (Field On Fire)”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także