Trupa Trupa ujawnia szczegóły nowego albumu. Zobacz niezwykły klip [WIDEO]

/ 5 listopada, 2021
fot. Rafał Wojczal


W nowym klipie zespołu Trupa Trupa wystąpili między innymi znany pisarz oraz basista The Stooges.


Trupa Trupa zapowiada nowy album studyjny. Płyta „B Flat A” ukaże się 11 lutego 2022 roku nakładem wytwórni Glitterbeat Records (Europa), Lovitt Records (Stany Zjednoczone) i Antena Krzyku (Polska).

Płytę promuje klip do utworu „Twitch”, do którego reżyser Aleksander Makowski zaprosił autora książki „TrainspottingIrvine’a Welsha, muzyka The Stooges Mike’a Watta i jazzowego muzyka Lerona Thomasa (znanego jako Pan Amsterdam). W klipie możemy zobaczyć również zdjęcia studentów Uniwersytetu Kalifornijskiego (wydział Berkeley) – Keesana Nama i Justusa Briggsa, a także ujęcia wykonane przez członków zespołu Trupa Trupa.

Reżyser Aleksander Makowski o teledysku:

Wideo do „Twitch” jest dla mnie historią psychodelicznego snu, w którym wszystko jest odrealnione, a zatem wszystko jest możliwe. Ten rozedrgany, niczym GIF, obraz jest jak atak paniki, w którym koszmar sąsiaduje z komedią, groteską i absurdem. Do współpracy przy teledysku zaprosiłem muzyków z zespołu Trupa Trupa, studentów szkoły w Berkeley – Keesana Nama i Justusa Briggs, jak też Mike’a Watta, Lerona Thomasa i Irvine’a Welsha. Od początku wiedziałem, że zilustrowanie metaforycznego skurczu w tym teledysku będzie potrzebowało wielu różnych perspektyw, niejako znoszących się i wchodzących ze sobą w zupełnie niespodziewane interakcje – wszyscy goście zostali poproszeni o wykonanie serii zdjęć aparatami jednorazowymi.

Klip możecie obejrzeć poniżej.

Na „B Flat A” znajdą się następujące utwory:

1. Moving
2. Kwietnik
3. Twitch
4. Lines
5. Uniforms
6. Lit
7. Far Away
8. All And All
9. Uselessness
10. Sick
11. B Flat A

Tak o nowym albumie pisze zespół:

Kiedy z powodu pandemii, ustała wszelka aktywność koncertowa, zespół Trupa Trupa zamknął się w swoim studiu na bardzo długi okres kompozycyjno-nagraniowy. Efektem tej pandemicznej sytuacji było zarejestrowanie 25 piosenek, z których finalnie na album B FLAT A trafiło 11 utworów w dużej mierze dotyczących mechanizmów dezintegracji osobowości. Trupa Trupa na wcześniejszych albumach bardzo często poruszała tematykę pesymizmu i ciemności ale przez pandemię doszło do jeszcze większego zagęszczenia atmosfery absurdu i rozpadu.

fot. Rafał Wojczal

KOMENTARZE

Przeczytaj także