Trupa Trupa wystąpiła w legendarnym Third Man Jacka White’a [FOTO]

/ 12 czerwca, 2022
fot. Aleksander Makowski


Zespół Trupa Trupa podczas trasy po Stanach Zjednoczonych dał specjalny występ w wytwórni Third Man Records Jacka White’a.


Third Man Records w Detroit to wytwórnia należąca do Jacka White’a, która też gości na występach znanych na całym świecie artystów. Pierwszym polskim zespołem, który wystąpił w tym miejscu był Trupa Trupa. Miejsce to odwiedził w maju podczas swojej ostatniej trasy koncertowej po USA.

Tak wokalista i gitarzysta Trupy Trupa, Grzegorz Kwiatkowski, wspomina występ:

Występ w Third Man records był dla nas czymś wręcz nierealnym, ale nie pod kątem jakichś niesamowitych fajerwerkowych sytuacji a po prostu z powodu ogromnego stopnia gościnności połączonego z profesjonalizmem. To nie był kolejny koncert w klubie z całym szacunkiem i miłością dla regularnych koncertów klubowych które uwielbiamy grać ale dość często mają one w sobie pewien stopień survivalu. Po prostu nasza wizyta w Third Man była bardzo zaplanowanym wręcz dedykowanym wydarzeniem z wysokim poziomem opieki i z atmosferą sympatii, której nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy w tak dużym natężeniu. Do tego ich realizator dźwięku okazał się wielkim fanem zespołu Can zatem naprawdę czuliśmy się jak w domu.

Poniżej zdjęcia z koncertu udostępnione dzięki uprzejmości zespołu Trupa Trupa.

fot. Aleksander Makowski

Latem Trupa Trupa wystąpi na kilku festiwalach w Polsce, w tym na jednej z odsłon Męskiego Grania, a jesienią ruszy w trasę koncertową po Europie.

27 czerwca, Cisna, festiwal Zew Się Budzi
8 lipca, Trencin, festiwal Pohoda
22 lipca, Katowice, festiwal Tauron Nowa Muzyka
23 lipca, Wrocław, festiwal Męskie Granie
20 września, Hannover,  Cafe Glocksee
21 września, Kolonia, klub Sonic Ballroom
23 września, Berlin, klub Urban Spree
26 września, Haarlem, klub Patronaat
27 września, Rotterdam, klub Worm
28 września, Utrecht, klub ACU

Trupa Trupa promuje wydany w tym roku album „B Flat A”.

fot. Aleksander Makowski

KOMENTARZE

Przeczytaj także