Trupa Trupa zapowiada eksperymentalną kasetę. Zapoczątkuje niezwykły cykl inspirowany Beatlesami

/ 12 grudnia, 2022
fot. Rafał Wojczal


Na początku przyszłego roku Trupa Trupa opublikuje eksperymentalną kasetę. Co się na niej znajdzie?


Zespół Trupa Trupa ujawnił, że w lutym 2023 roku za pośrednictwem Glitterbeat Records wyda eksperymentalną kasetę zatytułowaną „ttt”. Co więcej, zapoczątkuje ona cykl limitowanych wydawnictw zespołu.

Wokalista i gitarzysta Trupa Trupa, Grzegorz Kwiatkowski, tak dla „Teraz Rocka” mówi o „ttt”, która inspirowana jest psychodeliczną odsłoną The Beatles:

To będzie rodzaj psychodelicznego snu i bardzo dziwnego wglądu w wewnętrzne życie zespołu. Na kasetę składają się niepublikowane nigdy wcześniej strzępki nagrań z naszego studia i z naszego życia koncertowego i generalnie z życia zespołu. Są tam skrawki rozmów, piosenek, nigdy niepublikowanych szkiców i ta cała mieszanina strzępów i skrawków została połączona w jeden psychodeliczny utwór, który bardziej przypomina sen a nie utwór. Kaseta będzie miała część a i część b, czyli pierwszą część snu i drugą część snu. Całość będzie przypominała psychodeliczny sen i w pewnym sensie jest efektem naszej wielkiej miłości do utworu The Beatles „Revolution 9”. Mamy nadzieję, że ta kaseta zapoczątkuje nasz senny psychodeliczny kasetowy cykl który będzie niejako uzupełnieniem naszych studyjnych wydawnictw. To będzie jak rodzaj psychodelicznego eksperymentalnego aneksu do naszych regularnych płyt długogrających i w pewnym sensie to da możliwość zajrzenia pod podszewkę tych oficjalnych studyjnych nagrań. To będzie na pewno trochę inna Trupa Trupa, bardziej wsobna i senna i bardziej przypominająca dziwną psychodeliczną audycję radiową. Ten cykl kasetowy będzie wyprodukowany w limitowanej podpisanej przez zespół serii 50 egzemplarzy, a cała oprawa graficzna zostanie wykonana przez członków zespołu.

Rok 2022, w którym Trupa Trupa wydała album „B Flat A” okazał się udany dla zespołu. Zespół koncertował w USA i Europie, a jego nowy album został już doceniony między innymi przez zastępcę redaktora muzycznego „Rolling Stone’a”, Simona Vozick-Levinsona, a także przez Grega Kota z „Chicago Tribune”.

fot. Rafał Wojczal

KOMENTARZE

Przeczytaj także