Trwają prace nad filmową biografią Scorpions. Kiedy premiera?

/ 24 czerwca, 2024


Historia zespołu Scorpions zostanie przedstawiona w nowym filmie biograficznym. Premiera planowana jest na szczególną okazję.


Jak donosi portal „Deadline” ruszyły prace nad filmową biografią zespołu Scorpions. Film „Wind Of Change” ma pokazać drogę niemieckiej legendy rocka na szczyty sławy. Produkcją zajmie się ESX Entertainment, a reżyserem filmu będzie Alex Ranarivelo.

Założyciel ESX, Ali Afshar, mówi:

Muzyka Scorpions miała wielki wpływ na naszą kulturę. Utwory takie jak „Rock You Like a Hurricane” czy “Still Loving You” nadal często są grane w radiu i trafiają na ścieżki dźwiękowe filmów, a ich muzyka dociera do nowych fanów na całym świecie. Kiedy moja rodzina uciekła z Iranu do Stanów Zjednoczonych, muzyka Scorpions zmieniła moje życie, a może je ocaliła. Mam nadzieję, że opowiadając historię Scorpions będziemy mogli część tej inspiracji zaszczepić na całym świecie.

Premiera filmu planowana jest na 2025 rok, kiedy to Scorpions zamierza świętować swoje 60-lecie.

Tymczasem Scorpions już 26 lipca będą gwiazdą festiwalu Warsaw Rocks na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Obok nich na scenie pojawią się też Europe, Dżem i Omega Testamentum.

KOMENTARZE

Przeczytaj także