„Trzynaście powodów” powróci na platformę Netflix z trzecim sezonem

/ 6 czerwca, 2018

Zdjęcia do trzeciego sezonu serialu „Trzynaście powodów” mają wystartować jeszcze w tym roku, a na platformie Netflix pojawi się w 2019 roku. Podobnie jak dwa pierwsze sezony będzie on liczył 13 odcinków.

Słynni aktorzy użyczą głosów Rodzinie Addamsów

Wiadomo, że w trzecim sezonie ujrzymy Dylana Minnette (Claya), Milesa Heizera (Alexa) oraz Alishę Boe (Jessicę), jednak zabraknie w nim Katherine Langford, która wcieliła się w Hannah. Katherine tuż po premierze drugiego sezonu ogłosiła, że na tym skończyła się jej przygoda z serialem.

Trzynaście powodów” należy najprawdopodobniej do najpopularniejszych seriali Netflixa (platforma nie udostępnia danych streamingowych), ale też do najbardziej kontrowersyjnych. Pierwszy sezon oparty był na podstawie tak samo zatytułowanej książki Jaya Ashera i opowiadał o samobójczej śmierci licealistki imieniem Hannah Baker. W serialu przedstawione były brutalne sceny gwałtu i samobójstwa, które wzbudziły liczne kontrowersje. Niektórzy zarzucali twórcom, że gloryfikują samobójstwo i mogą zachęcić w ten sposób nieletnich do zwrócenia na siebie uwagi poprzez podjęcie próby samobójczej.

Twórcy bronili się następująco:

Mamy nadzieję, że nakłonimy ludzi do rozmawiania. Jeśli będą potrafili rozmawiać o tym, co spotkało Hannah i Jessicę i o tym, przez co te dzieciaki przeszły, będą mogli też mówić o tym, co dzieje się w ich życiu. By nastąpiła poprawa, potrzebna jest rozmowa.

Chcieliśmy pokazać, że samobójstwo jest okropne, paskudnie i niesamowicie bolesne. Nie ma w nim nic spokojnego ani pięknego. Jest okropne dla samobójcy i dla najbliższych. Chcieliśmy wiernie pokazać tę historię. Ta scena powinna być trudna do oglądania.

Drugi sezon opowiadał o próbie poradzenia sobie ze stratą po śmierci głównej bohaterki jak i przedstawiał przebieg sprawy sądowej, wytoczonej przez rodziców Hannah szkole. W drugim sezonie poruszany był także problem przemocy w szkołach i dostępu do broni. Premiera sezonu zbiegła się ze strzelaniną w szkole w Teksasie, w której zginęło kilkanaście osób. Z tego powodu odwołano uroczystą premierę drugiego sezonu w Los Angeles.

Jeszcze nie wiadomo, wokół czego zostanie zbudowana fabuła trzeciego sezonu.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także