TSA ma nowego wokalistę

/ 20 kwietnia, 2018

W marcu z zespołem TSA rozstał się wokalista Marek Piekarczyk. Grupa od maja wznawia koncertową działalność z nowym frontmanem.

Lunatic Soul udostępnia nowy utwór

24 marca w Gostyniu odbył się pożegnalny koncert z Piekarczykiem w składzie. Wokalista w rozmowie, która odbyła się w połowie miesiąca, z Wiesławem Królikowskim skomentował swoją decyzję:

Nie lubię o tym gadać, ale tobie i czytelnikom „Teraz Rocka” powiem, że to prawda. […] Właściwie, to odszedłem z TSA już w grudniu 2017 roku […]. Zespół TSA będzie pewnie koncertował, ale z innym wokalistą. Dowiedziałem się niedawno, że szukali kogoś na moje miejsce już przeszło rok temu. Życzę im powodzenia i jak to mawiał mój sąsiad: „Pozazdrościć apetytu, Panowie!”.

Teraz zespół poinformował, kto od maja stanie przed mikrofonem. Będzie to Damian Michalski, znany z udziału w programie „The Voice Of Poland”.

Grupa napisała na swoim Facebooku:

Z końcem marca 2018 zespół TSA opuścił Marek Piekarczyk. Dziękujemy mu za wieloletnią współpracę. Od maja 2018 nowym wokalistą TSA jest Damian Michalski.

Zapraszamy na koncerty !

Poniżej możecie zobaczyć, jak Damian Michalski sprawdził się w repertuarze The Police.

TSA to jedna z najważniejszych grup w historii polskiego rocka. Powstała ona w 1979 roku w Opolu. Marek Piekarczyk, do zespołu stworzonego z inicjatywy gitarzysty Andrzeja Nowaka, dołączył dwa lata później. Wówczas wykrystalizował się klasyczny skład TSA – Nowak, Piekarczyk, perkusista Marek Kapłon, gitarzysta Stefan Machel oraz basista Janusz Niekrasz.

Największą popularnością cieszyły się ich nagrania z lat osiemdziesiątych – „Live”, „TSA” czy „Heavy Metal World” – które sprzedawały się w kilkusettysięcznych nakładach. Perturbacje personalne skomplikowały działalność zespołu. W latach 90. istniały jednocześnie dwa oblicza grupy – TSA (Nowaka i Piekarczyka) oraz TSA Evolution (w której grał m.in. Machel i Niekrasz). Szybko jednak obie formacje przestały istnieć.

W 1998 TSA powróciło, jednak dopiero dwa lata później doszło do reaktywacji oryginalnego składu, od tamtej pory grupa intensywnie koncertowała, ale nagrała tylko jeden studyjny album – „Proceder” (2004).

rf | fot. Facebook

KOMENTARZE

Przeczytaj także