TSA Michalski Niekrasz Kapłon wydał oświadczenie w sprawie ostatnich zawirowań

/ 19 czerwca, 2019

W ostatnich dniach dużo krążyło informacji w sprawie rozstania Andrzeja Nowaka i Stefana Machela z TSA. Sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, dlatego grupa postanowiła wydać kolejne oświadczenie.

Przeczytaj pierwotne oświadczenie TSA

W opublikowanym w mediach społecznościowych oświadczeniu możemy przeczytać:

Pragniemy sprostować najnowsze informacje na temat zespołu TSA pojawiające się na stronach muzycznych portali. Nieprawdą jest jakoby zespół TSA rozstał się z Andrzejem Nowakiem i Stefanem Machelem. W myśl Sądowej Ugody podpisanej w 2000 roku obaj wspomniani Panowie oraz Janusz Niekrasz i Marek Kapłon są w równym stopniu współwłaścicielami praw do nazwy oraz logo zespołu. Żadnego z Panów inni Panowie nie mogą z zespołu TSA wyrzucić.

Projekt „TSA Michalski Niekrasz Kapłon” to równoległe przedsięwzięcie muzyczne mające na celu kontynuację muzycznych tradycji zespołu TSA oraz tworzenie nowego repertuaru.

To nasza reakcja na 15-letni brak nowej płyty oraz bezczynność koncertową od 1 września ubiegłego roku.

W naszej subiektywnej opinii winę za ten stan rzeczy ponosi przede wszystkim destrukcyjna, nafaszerowana hipokryzją i narcyzmem aktywność Andrzeja Nowaka.

Skontaktowaliśmy się z Markiem Kapłonem, który podkreślił, że muzycy przestrzegają porozumienia sądowego z 2000 roku, ale nie mogli godzić się na brak aktywności wydawniczej i koncertowej TSA, przez co powołali projekt TSA Michalski Niekrasz Kapłon, mający kultywować tradycję TSA. Jeśli zespół TSA powróci do funkcjonowania, nadal w jego składzie będą znajdować się czterej rzeczywiści członkowie: Stefan Machel, Andrzej Nowak, Andrzej Niekrasz i Marek Kapłon. Jak dodaje Marek Kapłon, cała ta sprawa jest zapewne dopiero początkiem dyskusji na temat TSA.

%%REKLAMA%%

Wcześniej w oświadczeniu dla magazynu „Gitarzysta” Andrzej Nowak powiedział:

To niemożliwe, żebym opuścił zespół, którego jestem założycielem, liderem, oraz właścicielem wszelkich praw.

Projekt TSA Michalski Niekrasz Kapłon zamierza niedługo udzielić więcej informacji na temat najbliższych planów.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także