Lider Nightwish: Czy współczesny słuchacz umie skupić się na muzyce na dłużej?

/ 28 kwietnia, 2020

Tuomas Holopainen z Nightwish w wywiadzie dla „Teraz Rocka” zmierzył się z mitem, jakoby współczesny słuchacz nie skupiał się na muzyce na dłużej, niż kilka minut. Oto jego odpowiedź:

Nie, nie uważam, żeby to był mit. Wielu słuchaczy, zwłaszcza fanów muzyki metalowej, lubi słuchać płyt od początku do końca, ale faktem jest, że z powodu strumie­nia informacji, który nieustannie płynie dziś do wszystkich naszych zmysłów, ludzka zdol­ność skupienia znacząco się skróciła. Ponadto z powodu natychmia­stowej dostępności muzyki dla wielu ludzi album to za dużo, dlatego niektórzy artyści idą w kierunku wydawania singli. Zmiana jest więc obiektywna i rzeczywista. Szczęśliwie Nightwish jest na rynku długo, mamy słuchaczy, którzy towarzyszą nam od dwudziestu kilku lat i mają inne podejście. Z drugiej strony piękno sztuki polega na tym, że masz pełną wolność jej odbioru. Jeśli masz ochotę słuchać tylko jednej piosenki z płyty, możesz to zrobić. 

Cały wywiad z klawiszowcem Nightwish znajdziecie w kwietniowym numerze „Teraz Rocka”. Piszemy w nim również o: Me And That ManLao CheKissArturze RojkuYesMarillion i wielu innych.

[KUP TERAZ]

mg | fot. Tim Tronckoe

KOMENTARZE

Przeczytaj także