Twórcy „Gry o tron" wyprodukują nowe „Gwiezdne wojny"

/ 7 lutego, 2018

David Benioff i D.B. Weiss, twórcy serialu „Gra o tron” napiszą i wyprodukują nową serię „Gwiezdnych wojen”. Będzie to oddzielna seria, niezależna od aktualnej, którą ma zakończyć planowana na 2019 rok, jeszcze niezatytułowana część IX.

Czy powstanie sequel "Uciekaj!"?

Kathleen Kennedy, przewodnicząca Lucasfilm, tak powiedziała o nowych twórcach:

David i Dan należą do najlepszych współczesnych scenarzystów. Złożoność tworzonych przez nich postaci, głębia fabularna i bogactwo w nawiązania mitologiczne dokonają nowego przełomu, odważnie rozbudowując świat Gwiezdnych Wojen.

Natomiast Benioff i Weiss powiedzieli:

Latem 1977 roku odbyliśmy podróż do odległej galaktyki i od tamtej pory było to naszym marzeniem. Jesteśmy zaszczyceni, ale też nieco przerażeni odpowiedzialnością, jak i podekscytowani pracą, którą rozpoczniemy tuż po zakończeniu ostatniego sezonu „Gry o tron”.

Ostatni sezon popularnej „Gry o tron” ma zostać wyemitowany przez stację HBO w 2019 roku.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy pierwszy film z serii wyprodukowanej przez Davida Benioffa i D.B. Weissa trafi do kin.

Seria „Gwiezdnych wojen” zadebiutowała w 1977 roku, wyreżyserowanym przez George’a Lucasa filmem „Nowa nadzieja”. Oryginalna trylogia z lat 1977-1983, jak i trylogia prequeli z lat 1999-2005 została wyprodukowana przez 20th Century Fox, a w ich powstawanie w roli reżysera i/lub scenarzysty zaangażowany był George Lucas. W 2012 roku Lucasfilm zostało wykupione przez Disneya, który tworzy tak zwaną trylogię sequeli. Póki co ukazały się dwa z zaplanowanych filmów: „Przebudzenie mocy” (2015) i „Ostatni Jedi” (2017).

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także