Twórcy „Ulicy Sezamkowej” odnieśli się do orientacji seksualnej bohaterów

/ 19 września, 2018

Mark Saltzman, jeden z twórców postaci w słynnym programie telewizyjnym dla dzieci, „Ulica Sezamkowa”, wyznał w jednym z wywiadów, że postacie Erniego i Berta są gejami. Powiedział, że miały one odzwierciedlać jego prywatne relacje.

Mark Saltzman mówi:

Nie robiłem wokół tego dużego rozgłosu, ale gdy tworzyłem postaci Erniego i Berta, traktowałem ich jako gejów. Nie potrafiłem im znaleźć innego kontekstu.

Ich relacje odzwierciedlały moje relacje z montażystą Arnoldem Glassmanem. Ja byłem Erniem, a jaka byłaby najlepsza praca dla Berta z tym jego pedantyzmem? Ja lubiłem robić kawały. Gdy dołączyłem do ekipy „Ulicy Sezamkowej” byłem już z Arniem. Nie potrafiłem więc przedstawić ich inaczej jako pary.

Na jego słowa stanowczo zareagowali przedstawiciele „Ulicy Sezamkowej”, publikując na Twitterze oświadczenie:

Zawsze mówiliśmy, że Bert i Ernie są najlepszymi przyjaciółmi. Postacie te zostały stworzone, by nauczyć przedszkolaków, że ludzie mogą przyjaźnić się pomimo wielu różnic między nimi. Chociaż obaj przedstawieni są jako mężczyźni i posiadają wiele ludzkich cech (jak większość postaci w „Ulicy Sezamkowej”), są tylko kukiełkami i jako takie nie posiadają orientacji seksualnej.

Na słowa Saltzmana zareagował także inny twórca serii, Frank Oz:

Wygląda na to, że pan Mark Saltzman został zapytany, czy Bert i Ernie są homoseksualni. Uważa, że są. W porządku, ale oczywiście nie są. Ale skąd to pytanie? Czy to ważne? Skąd potrzeba definiowania ludzi jako homoseksualnych? O człowieku można powiedzieć znacznie więcej niż to, czy jest hetero- czy homoseksualny.

 

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także