U2, Garbage prezydent Irlandii i inni składają hołd Dolores O'Riordan

/ 16 stycznia, 2018

Nagła śmierć wokalistki The Cranberries odbiła się szerokim echem po świecie, czego dowodzą liczne wyrazy ubolewania napływające ze wszystkich stron.

Dolores O'Riordan nie żyje

Prezydent Irlandii, Michael Higgins, wydał następujące oświadczenie:

Dolores O'Riordan i The Cranberries mieli głęboki wpływ na muzykę rockową i popową w Irlandii i na całym świecie. Pamiętam, jak nieżyjący już deputowany Jim Kemmy przedstawił mi ją i jej muzykę i z jaką dumą mówił o jej sukcesach. Jej śmierć jest ogromną stratą dla wszystkich, którzy śledzą i wspierają irlandzką muzykę i irlandzkich artystów.

Inny irlandzki zespół, U2, napisał:

Zespół jest zdruzgotany, ale oczywiście teraz myślimy o jej rodzinie. Jej głos nadciągnął z zachodu niczym burza – śpiewała z takim silnym przekonaniem, a jednak poruszała w nas najczulsze struny.

Dave Davies z The Kinks napisał:

Jestem w szoku nagłą śmiercią Dolores O'Riordan. Rozmawiałem z nią kilka tygodni przed świętami, sprawiała wrażenie szczęśliwej, miała się dobrze. Dyskutowaliśmy nawet, czy nie napiszemy kiedyś razem piosenki.

Zespół Garbage napisał:

Ze smutkiem dowiedzieliśmy się o nagłej śmierci Dolores O'Riordan. Nasze najszczersze kondolencje dla The Cranberries i jej najbliższych.

Dolores O'Riordan zmarła w Londynie, gdzie przyjechała, by wystąpić gościnnie w przeróbce „ZombieThe Cranberries w wykonaniu amerykańskiego zespołu metalowego Bad Wolves. Wokalista grupy, Tommy Vext, napisał w oświadczeniu:

„Zombie” to niezwykle osobisty utwór. Surowość i szczerość, jakie biły od niej na scenie były czymś, do czego powinny dążyć wszystkie zespoły. Kiedy dowiedzieliśmy się, że chce wystąpić w naszej wersji, był to dla nas największy komplement.

Przewodniczący wytwórni Eleven Seven, Dan Waite, który zorganizował niedoszłą sesję, powiedział:

Dolores nagrała mi wiadomość wczoraj tuż po północy, jak bardzo jej się podobała wersja „Zombie” Bad Wolves. Nie mogła się doczekać przyjścia do studia i nagrania wokali. Była pełna życia, żartowała i nie mogła doczekać się spotkania ze mną i moją żoną. Wiadomość o jej śmierci jest druzgocąca, myślami jestem z jej byłym mężem, Donem, jej dziećmi i jej matką.

Przyczyna śmierci Dolores O'Riordan wciąż nie jest znana i nie wiadomo, czy ma związek z faktem, że co najmniej od maja zeszłego roku wokalistka miała problemy zdrowotne, które zmusiły grupę do przerwania europejskiej trasy i odwołania koncertów w USA.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także