U2 udostępnia premierową kompozycję [WIDEO]

/ 30 sierpnia, 2017

Nie tak dawno grupa U2 wysłała swoim fanom tajemniczy list, w którym pojawiła się wiadomość brzmiąca następująco: „Blackout… it's clear who you are… will appear U2.com”. Tak jak przypuszczaliśmy, była to zapowiedź nowego utworu, który dzisiaj zespół udostępnił w sieci. 

Metallica ujawnia szczegóły reedycji „Master Of Puppets”

Utwór zatytułowany „The Blackout” zapowiada nowy album studyjny U2 „Songs Of Experience”, który najprawdopodobniej ukaże się jeszcze w tym roku. Więcej szczegółów dotyczących tej płyty mamy poznać 6 września. Tego samego dnia grupa udostępni także kolejną kompozycję „You're the Best Thing About Me”.

Poniżej możecie zapoznać się z pierwszym, oficjalnym zwiastunem nowej płyty U2:

Kilka dni temu „The Irish Sun” informował, że „Songs Of Experience” ma trafić do sklepów przy okazji światowego dnia AIDS, czyli 1 grudnia. Natomiast pierwszy utwór promujący wydawnictwo, „You’re The Best Thing About Me” miał trafić do promocji już 8 września (w tym aspekcie gazeta pomyliła się o dwa dni i – jak się okazało – nie jest to pierwszy udostępniony kawałek przez zespół w związku z wydaniem nowego albumu).

W marcu 2017 roku muzycy U2 mieli wejść do studia, aby dokończyć pracę nad albumem „Songs Of Experience”. Jak twierdzili na początku roku: płyta była wówczas gotowa w 85 procentach, a z puli 15 piosenek zespół miał wybrać 12. Bono jednak zamierzał uaktualnić teksty i być może dopisać jeszcze ze dwa utwory. Wokalista wymienił także robocze tytuły kilku utworów, twierdząc że „The Showmen” brzmi jak wyjęty z płyty „Rubber Soul” The Beatles i nie jest autobiograficzny, ale opowiada o wszystkich wokalistach, a piosenki „Red Flag Day” i „Summer Of Love” poruszają temat kryzysu imigracyjnego.

Zespół U2 podczas tegorocznej trasy po raz pierwszy w historii, z okazji 30-lecia wydania, zaprezentował album „The Joshua Tree” w całości, wykonał także premierową kompozycję zatytułowaną „The Little Things That You Give Away”, która najprawdopodobniej również znajdzie się na „Songs Of Experience”. 

Dyskografię grupy zamyka album „Songs Of Innocence”, który ukazał się w 2014 roku. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także