U2 wprowadzi na koncertach elementy wirtualnej rzeczywistości

/ 25 kwietnia, 2018

Gdy niektórzy artyści, jak A Perfect Circle i Jack White, zakazują używania telefonów komórkowych na koncertach, zespół U2 postanowił stworzyć aplikację, która uczestnikom koncertów przyniesie nowych wrażeń.

Nowa płyta Avril Lavigne w tym roku

Fani, którzy ściągną apkę „U2 Experience”, będą mogli podczas koncertu skierować telefon na wielki wyświetlacz LED, uruchamiając w ten sposób „specjalne audiowizualne doświadczenie za pomocą swojego urządzenia mobilnego”.

Ale to nie wszystko, bo wcale nie trzeba będzie iść na koncert U2, by doświadczyć nowych wrażeń – wystarczy skierować telefon na okładkę albumu „Songs Of Experience”, by „posmakować tego, co przyniesie koncert”.

Apkę można pobrać na iOS i Androida. Twórcy ostrzegają jednak, że jest ona bardzo duża i wymaga sprawnego telefonu z dużą ilością wolnego miejsca na dysku.

Trasa U2 wystartuje już 2 maja w Stanach Zjednoczonych, a jej europejska część odbędzie się na jesieni. Trasa ta ma być kontynuacją trasy Innocence + Experience, która promowała wydany w 2014 roku album „Songs Of Innocence”. W międzyczasie grupa objechała świat w 2017 roku z okazji 30. rocznicy wydania albumu „The Joshua Tree”. Wbrew wcześniejszym plotkom, zespół w tym roku nie wystąpi w Polsce.

Kilka dni temu Bono został uhonorowany przez Busha w związku z zaangażowaniem w walkę z AIDS oraz z ubóstwem w krajach afrykańskich.

Przypomnijmy: w 2002 roku lider formacji U2 odwiedził ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych w Białym Domu, aby przekonać go do finansowego wsparcia organizacji humanitarnych, które działają na rzecz walki z AIDS.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także