„Ultimate Classic Rock” wybrał najlepsze płyty 2020. Zobacz, kto pokonał AC/DC

/ 18 grudnia, 2020


Poznaliśmy 25 najlepszych rockowych płyt, według portalu „Ultimate Classic Rock”. Sprawdź, kto wygrał.


Do portali podsumowujących mijający rok dołączył „Ultimate Classic Rock”. Redaktorzy portalu wybrali 25 najlepszych rockowych płyt 2020 roku. Zajmujący szczyty wielu innych zestawień album „Power Up” AC/DC zajął tutaj dopiero trzecie miejsce. Kto znalazł się wyżej?

Na drugim miejscu znalazł się wydany właśnie album „III” Paula McCartneya. Tak napisali o nim redaktorzy:

Nagrany w trakcie lockdownu album „III” jest przemyślany w swojej spontaniczności i szczegółach. Mający swobodę eksperymentowania McCartney przechodzi od piosenek miłosnych do numerów rockowych i zabawnych wrzutek, które pokazują, że całkiem nieźle znosi ten trudny czas.

Miejsce pierwsze zajął natomiast Bob Dylan i jego dwupłytowy album „Rough And Rowdy Ways”:

Pierwszy od ośmiu lat album Dylana z oryginalnym materiałem to spojrzenie na ludzi, miejsca i wydarzenia z XX wieku, które jakoś wpłynęły na XXI wiek. „Rough And Rowdy Ways” być może jest najbardziej aktualnym albumem Dylana, mimo że śpiewa na nim o The Rolling Stones, Eagles i Marlonie Brando. Niemal 60 lat od czasu debiutu, Dylan wciąż sprawia wrażenie osoby najbardziej na czasie w towarzystwie.

Całą listę 25 albumów znajdziecie pod tym adresem.

Tymczasem lista najlepszych płyt 2020 według redakcji magazynu „Teraz Rock” znajdzie się w numerze ze stycznia 2021, który do sprzedaży trafi w ostatnich dniach grudnia.

KOMENTARZE

Przeczytaj także