Uriah Heep zagrają w Polsce z okazji 50-lecia istnienia [DATA, BILETY]

/ 30 listopada, 2021

Zespół Uriah Heep postanowił w wyjątkowy sposób uczcić pół wieku istnienia.


Uriah Heep na wyjątkowym koncercie w Polsce. Kultowa brytyjska grupa zagra 9 listopada 2022 roku w katowickim MCK.

Koncert jest częścią trasy z okazji 50-lecia istnienia zespołu. Z tego powodu muzycy przygotowali specjalną formułę wydarzenia oraz niepowtarzalną setlistę, która uwzględnia cały okres działania Uriah Heep.

Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób, ludzie grający na instrumentach muzycznych i tekst „FROM LOCKDOWN TO ROCKDOWN! 2022 JUST GOT A WHOLE LOT HEAVIER... URIAH 50 HEEP CELEBRATING 50 YEARS OF URIAH HEEP 9.11.2022 mcK KATOWICE Otwarcie bram: 19:00 Start: 20:00 ORGANIZATOR MetalMind WWW.BILETIN.P f/metalmindproductions”

Uriah Heep w Polsce – bilety

Bilety trafią do sprzedaży w piątek, 3 grudnia 2021 roku. Będą dostępne w następujących cenach (przedsprzedaż / w dniu koncertu):

  • Kat. I – 260 zł / 280 zł
  • Kat. II – 230 zł / 250 zł
  • Kat. III – 199 zł / 219 zł
  • Kat. IV – 180 zł / 200 zł

O Uriah Heep…

Dzięki debiutanckiemu albumowi „Very ‘Eavy, Very ‘Umble”, Uriah Heep stworzyli wraz z Led Zeppelin, Black Sabath i Deep Purple, brytyjską odmianę heavy metalu. To właśnie z tych korzeni, z klasycznymi płytami rodzącego się wówczas metalu, takimi jak „Gypsy”, „Bird of Prey” i „Walking in Your Shadow”, Uriah Heep rozpoczęli karierę zarówno w kraju, jak i w USA, nagrywając swoje najważniejsze utwory: „Demons and Wizards”, „The Magician’s Birthday” i „Sweet Freedom”, z których wszystkie weszły na listę Billboard Top 40, zapewniając zespołowi lata dominacji koncertowej na świecie.

Co więcej, Uriah Heep są odpowiedzialni za najbardziej wzniosłe i inteligentne wykorzystanie wokali w muzyce heavy metalowej wśród zespołów tworzących ten gatunek w latach 70. Z tego powodu Heep zostali określeni jako Beach Boys of Heavy Metal, a ich wpływ jest widoczny pośród wszystkich innych zespołów, w tym Sweet i Queen.

KOMENTARZE

Przeczytaj także