Urodziło się dziecko imieniem Iron Maiden

/ 11 lutego, 2017

Para z Santa Cruz postanowiła najwyraźniej przekazać swoją miłość do Iron Maiden następnemu pokoleniu, nazywając swojego potomka imionami… Iron Maiden. Chłopiec Iron Maiden Duran Ruiz urodził się 1 lutego 2017 roku o godzinie 2.30 czasu lokalnego.

Iron Maiden za żelazną kurtyną. Reportaż o pierwszej wizycie Ironów w Polsce

Cesar Duran Alpiri (nie wiadomo czy jego rodzice czasem nie byli fanami Duran Duran) oraz Carla Ruiz Veizaga pochwalili się na Facebooku aktem narodzin swojego potomka. Imiona Iron Maiden brzmią dość oryginalnie, ale czy Żelazna Dziewica nie byłaby lepszymi imionami dla dziewczynki?

Świadectwo urodzenia dziecka o imieniu... Iron Maiden

Plany Iron Maiden

Tymczasem zespół Iron Maiden czeka pracowity rok. 22 kwietnia 2017 roku wystartuje kolejna, Europejska część trasy promującej album „The Book Of Souls”, w ramach której grupa da aż 12 koncertów w rodzinnej Wielkiej Brytanii. Następnie w czerwcu i lipcu zespół będzie grał w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Niestety, mały Iron Maiden, będzie musiał jeszcze poczekać na swój pierwszy koncert, gdyż w planach nie ma trasy po Ameryce Południowej.

Solowa płyta Bruce’a Dickinsona?

Wokalista Iron Maiden, Bruce Dickinson, przymierza się do nagrania solowego albumu. W jednym z niedawnych wywiadów powiedział:

Nie mogę się doczekać momentu, w którym uda mi się zamknąć na jakiś czas w sali prób. Może nawet się tam zakradnę i napisze kilka solowych kawałków, bo obecnie mam na papierze około połowy płyty.

Ostatnim solowym albumem Bruce’a Dickinsona jest „Tyranny Of Souls” z 2005 roku. Tymczasem w styczniu i w lutym na różnych europejskich festiwalach filmowych wyświetlany jest film „Scream For Me Sarajevo” wyreżyserowany przez Tarika Hodzica, dokumentujący koncert, jaki Bruce Dickinson dał 14 grudnia 1994 roku w oblężonym Sarajewie.

W grudniu 2015 roku dla Radia Sarajevo Bruce tak wspominał ten koncert:

Podjęliśmy wspólnie decyzję, że spróbujemy się przedostać do Sarajewa, które było pogrążone w wojnie i zobaczymy czy uda nam się zagrać koncert. Nie byliśmy pewni, czy stamtąd wrócimy żywi. Musisz nieść ludziom nadzieję. Nie mogą się poddać. Życie musi toczyć się dalej. Wiele lat temu, w czasach IRA, kiedy byłem dzieckiem, co chwila coś wybuchało w Zjednoczonym Królestwie. Działy się okropne rzeczy, ale ludzie żyli dalej. Nie możesz wycofać się ze swojego życia. Takie mieliśmy przesłanie dla Sarajewa – że w środku tego szaleństwa, stoi ten mały bastion rock’n’rolla, w którym przez chwilę panuje normalność. Że na końcu tego tunelu jest światło.

Film już zebrał wysokie noty na festiwalach, w tym nagrodę Human Rights i ocenę publiczności 4.98/5 – najwyższą w 21-letniej historii festiwalu – na Festiwalu Filmów w Sarajewie.

Bruce Dickinson: trailer „Scream For Me Sarajevo”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także