Vader celebrował 40-lecie na deskach Semafora: Święto metalu! [GALERIA]

/ 11 grudnia, 2023
fot. Michał Grzybowski

Wczoraj w skarżyskim klubie Semafor odbył się koncert zespołu Vader. Dowodzona przez Piotra Wiwczarka formacja świętuje 40-lecie istnienia.


Trwa trasa koncertowa zespołu Vader zorganizowana pod szyldem „40 lat Apokalipsy”. Po występach w Kutnie i Zduńskiej Woli przyszedł czas na Skarżysko-Kamienną. Zespół pojawił się klubie Semafor.

Kilkanaście minut po otwarciu drzwi muzycy z Vadera pojawili się na meet&greet. W czasie spotkania podpisali dziesiątki płyt, plakatów i książek, a następnie zrobili sobie zdjęcia z fanami. Koncert rozpoczął się punktualnie o 20. Ułożony chronologicznie set miał na celu przeprowadzenie licznie zgromadzanych widzów przez całą dyskografię Vadera. Było więc czego słuchać!

Peter zagadywał od czasu do czasu, opowiadając o kulisach powstania kolejnych albumów. Koncert był niezwykle energetyczny, a wszystkie utwory odegrano z ogromną precyzją, ale i nutą scenicznego szaleństwa. To zresztą udzieliło się widzom, którzy praktycznie przez cały czas szaleli pod sceną. Ku uciesze muzyków Vadera.

Ostatecznie zespół zagrał kilkanaście utworów pochodzących z całego okresu działalności. W połowie muzycy zeszli na krótką przerwę, ale nie zmienia to faktu, że pokazali ogromne zaangażowanie – koncert trwał bowiem niespełna dwie godziny, a metalowe emocje nie opadły w czasie jego trwania nawet odrobinę. To było prawdziwe święto nie tylko dla miłośników twórczości Vadera, ale i wszystkich fanów ciężkich brzmień. Tych zresztą w klimatycznym skarżyskim klubie nie brakowało.

Zdjęcia z koncertu zespołu Vader, który odbył się 10 grudnia w skarżyskim Semaforze:

Vader – trasa z okazji 40-lecia trwa

Za kilka dni Vader pojawi się w Białymstoku, a następnie odwiedzi Lublin i Bydgoszcz. Zwieńczeniem drugiej odsłony trasy zorganizowanej pod szyldem „40 lat Apokalipsy” będzie występ w Malborku. Legenda metalu zagra tam 17 grudnia.

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także