Van Halen wróci w oryginalnym składzie? Michael Anthony zabrał głos

/ 28 grudnia, 2018

Przypomnijmy: plotki o powrocie Van Halen w oryginalnym składzie zaczęły krążyć, gdy całkiem niedawno David Lee Roth udzielił wywiadu magazynowi „Vulture”, w którym powiedział:

Latem wrócimy w oryginalnym składzie, możliwe że z kimś sławnym. Mój zespół będzie grał w tym samym miejscu, w którym grają Jankesi.

Na pytanie dziennikarza, czy to oznacza, że Van Halen zagra na stadionie Jankesów w oryginalnym składzie, Roth odparł:

Tak, ale nie mogę… Jeśli coś powiem i zostanie to uwiecznione na taśmie, zaraz zrobi się afera. Nie mogę nic powiedzieć. Skontaktowałem się jednak z kolegami, z Metallicą, Guns N' Roses, Jasonem Aldeanem, Foo Fighters, Church i Stapleton. I wszyscy powiedzieli, że jeśli coś z tego wyjdzie to z pewnością się zaangażują.

Niedawno plotki potwierdził dziennikarz Eddie Trunk:

Nie mogę zdradzić mojego źródła, ale słyszałem od kogoś, kto działa w przemyśle muzycznym, że w 2019 roku Van Halen rzeczywiście będzie koncertował. Ale to są plotki. Podkreślam: plotki. Plotki z wiarygodnego źródła, jednak wciąż plotki. Mówią one, że w 2019 roku zespół będzie koncertował w oryginalnym składzie, co oznacza powrót Michaela.

W końcu o sprawę powrotu zespołu zapytano Michaela Anthony'ego, który nieco zdziwiony odpowiedział:

Jedynym komentarzem, który mam do całej tej sytuacji to fakt, że nie rozmawiałem z żadnym z tych gości [członków Van Halen] od naszego ostatniego koncertu, czyli od 2004 roku.

Przyznał nieco później, że rozmawiał kilka lat temu z Alexem Van Halenem, ale była to krótka i nic nie znacząca rozmowa telefoniczna. 

Myślicie, że powrót Van Halen w oryginalnym składzie jest prawdopodobny? 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także