Ville Valo o swoim filmowym bohaterze: Był bardzo grunge’owy

/ 8 lipca, 2024


Ville Valo opowiedział o bohaterze filmowym, który zrobił na nim największe wrażenie. Bohater ten wkrótce powróci do kin.


Ville Valo opowiedział o bohaterze filmowym, który był dla niego wielką inspiracją w początkach działalności HIM. Chodzi o Erica Dravena granego przez Brandona Lee w kultowym filmie „Kruk”.

W wywiadzie dla zachodniego „Metal Hammera” Valo mówi:

Eric był moim bohaterem. Film ukazał się tuż po eksplozji grunge’u i był bardzo grunge’owy w fajny sposób. Było parę mroczniejszych filmów, ale nie przypominam sobie nic innego „gotyckiego” w Hollywood tamtych czasów. Był w nim też rock’n’roll. Eric miał kruka i gitarę. Film wpłynął na mnie na wszystkich możliwych poziomach, muzycznie i życiowo. Nadał też brzmieniowy i wizualny charakter HIM w kolejnych latach.

Oryginalny „Kruk” miał swoją premierę w 1994 roku i okazał się kasowym sukcesem, zarabiając 94 miliony dolarów. Reżyserem był Alex Proyas, a w roli głównej wystąpił Brandon Lee, który nie dożył premiery filmu. Lee zginął na planie „Kruka” postrzelony z broni, która miała nie być naładowana.

Dobiegają końca prace nad nową odsłoną filmu „Kruk”. W nowej wersji kultowego dzieła w rolach głównych zobaczymy Billa Skarsgårda, FKA twigs i Danny’ego Hustona (zobacz zwiastun).

Premiera nowej wersji „Kruka” zaplanowana jest na 23 sierpnia 2024 roku.

KOMENTARZE

Przeczytaj także