Vinnie Paul, legendarny perkusista Pantery, nie żyje

/ 23 czerwca, 2018

Dość niespodziewaną wiadomość przekazał zespół Pantera na swoim Facebooku – w wieku 54 lat zmarł perkusista Vinnie Paul, który współtworzył między innymi amerykańską grupę. Nie podano żadnych konkretnych szczegółów dotyczących śmierci muzyka.

Pantera zagra z hologramem Dimebaga? Philip Anselmo komentuje

Oświadczenie na profilu zespołu Pantera:

Vincent Paul Abbott aka Vinnie Paul nie żyje. Paul jest najbardziej znany ze swojej gry w zespołach Pantera i Hellyeah. W tym momencie nie dysponujemy żadnymi dodatkowymi szczegółami. Jego rodzina prosi o poszanowanie prywatności w tym trudnym czasie.

Wpis w oryginale:

Vinnie Paul urodził się 11 marca 1964 roku i, jak już zostało wspomniane, szczyt swojej kariery osiągnął podczas występów w legendarnej amerykańskiej formacji Pantera. Współtworzył ją od samego początku, czyli 1981 roku, aż do rozpadu, który nastąpił jeszcze przed śmiercią gitarzysty i współzałożyciela, Dimebaga Darrella, w 2003 roku. Choć wielokrotnie pojawiał się temat powrotu zespołu na scenę, konflikty między muzykami sprawiały, że plany reaktywacji Pantery nigdy nie doszły do skutku.

Po rozwiązaniu zespołu, Vinnie Paul angażował się w inne projekty, które jednak nie przyniosły mu aż tak dużej popularności – wspomnieć należy o Damageplan (tutaj jeszcze Dimebagiem) oraz Rebel Meets Rebel, a przede wszystkim o zespole Hellyeah. To właśnie z tą grupą perkusista opublikował aż pięć albumów i był z nią od samego początku, czyli 2006 roku. Ostatnim wydawnictwem jest „Unden!able” z 2016 roku.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także