Voo Voo z niezwykłymi gośćmi podczas koncertu w Warszawie

/ 11 kwietnia, 2019

Organizator poinformował, że w roli gości specjalnych wydarzenia na scenie pojawią się: Paulina Przybysz, Monika Borzym oraz Ritmo Bloco. Wciąż można nabyć bilety na wspomniany koncert – są one dostępne w następujących cenach:

  • 59 PLN – miejsca stojące
  • 99 PLN – balkon

Voo Voo to jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej, który w swojej muzyce, ze świetnym skutkiem połączył rock z jazzem i folkiem różnych rejonów świata. Grupa powstała w 1985 r. w Warszawie, a jej założycielem jest Wojciech Waglewski – kompozytor, autor bardzo ciekawych metaforycznych tekstów, gitarzysta i wokalista. Każda z płyt Voo Voo stawała się niezwykłą muzyczną podróżą ku różnym zakątkom świata rocka, choć często przekraczał on rockowe granice.

Wojciech Waglewski (Voo Voo) wyjaśnia, dlaczego nie ma telefonu komórkowego

Podczas niedzielnego koncertu Voo Voo w Stodole na scenie pojawi się m.in. Monika Borzym – charyzmatyczna wokalistka urodzona w Warszawie, mająca na koncie 5 albumów. Jej muzyczna kariera rozpoczęła się od występu w Sali Kongresowej na festiwalu Jazz Jamboree w 2009 roku, gdzie została zaproszona przez Michała Urbaniaka. Miała wtedy 19 lat. Jej brawurowy występ porwał publiczność, wtedy też zaproponowano jej pierwszy kontrakt płytowy. Artystka jest otwarta na różne gatunki muzyczne. Często występuje gościnnie z różnymi artystami. Śpiewała na kilku płytach Tego Typa Mesa, zaśpiewała na płycie „Wasowski odnaleziony” pod kierownictwem muzycznym K. Herdzina. Bierze udział w projekcie Albo Inaczej wytwórni Alkopoligamia. Pisze piosenki dla innych artystów.

Fani formacji Voo Voo, zgromadzeni w warszawskiej Stodole, będą mieli okazję usłyszeć również Paulinę Przybysz, która także wystąpi na scenie w roli gościa specjalnego. Rok 2018 był dla Pauliny rokiem muzycznych kolaboracji. Najpierw szefowała projektowi Women’s Voices, gdzie podczas 7 koncertów w całym kraju takie wokalistki jak Kayah, Nosowska, Brodka czy Ania Rusowicz wykonały skomponowane przez Paulinę aranże kobiecych power-songów. Użyczyła tez głosu na wydawnictwie a później koncertowo dla projektu Culture Revolution, gdzie miała możliwość stanąć na jednej scenie ze znanymi nowojorskimi raperami np. Pharoahe Monch. Paulina jest w trakcie przygotowywania nowej płyty, której zapowiedź w postaci singla będziemy mogli usłyszeć nadchodzącej wiosny.

%%REKLAMA%%

Gościem specjalnym koncertu będzie również Ritmo Bloco – zespół a zarazem szkoła bębnów brazylijskich, działająca w Warszawie od 2012 roku prowadzona przez Mikołaja "Mikiego" Wieleckiego, perkusjonistę i lidera grupy perkusyjnej Ritmodelia.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także