W Bytomiu będzie skwer imienia Romana Kostrzewskiego

/ 26 października, 2022


Patronem jednego z bytomskich skwerów zostanie wokalista zespołu Kat.


Jak donosi „Dziennik Zachodni” podczas sesji Rady Miasta radni Bytomia podjęli decyzję, że skwer przy ulicy Parkowej otrzyma imię Romana Kostrzewskiego, zmarłego w tym roku wokalisty zespołu Kat.

W projekcie uchwały możemy przeczytać:

Przedmiotowa uchwała Rady Miejskiej w Bytomiu jest formą uhonorowania dorobku artystycznego Romana Kostrzewskiego – artysty związanego z Bytomiem. W tym mieście mieszkał i tutaj rozpoczęła się jego muzyczna droga. Z wnioskiem do prezydenta o uhonorowanie jego postaci zwrócił się powołany w tej sprawie komitet społeczny, a wcześniej, stosowną uchwałą, Młodzieżowa Rada Miejska w Bytomiu. (…) Nadanie skwerowi imienia Romana Kostrzewskiego jest wymierną formą uhonorowania jego pamięci i ważnym wydarzeniem kulturalno-społecznym dla miasta, które szczyci się nie tylko ofertą wielu interesujących realizacji imprez kulturalnych, ale również pamięcią o szczególnych, niepowtarzalnych twórcach i artystach związanych z Bytomiem.

Za uchwałą głosowało 22 radnych. Dwóch się wstrzymało od głosu.

Cała inicjatywa wyszła od Tomasza Gruli i Komitetu Społecznego pamięci Romana Kostrzewskiego, przy aprobacie córki artysty Natalii Kostrzewskiej.

Roman Kostrzewski przez wiele lat był wokalistą zespołu Kat, a potem Kat & Roman Kostrzewski. Zmarł 10 lutego 2022 roku po długiej walce z nowotworem.

KOMENTARZE

Przeczytaj także