W Polsce ruszyła nowa tłocznia płyt winylowych. Wiemy, jakie płyty wytłoczy najpierw

/ 13 września, 2022


Rynek płyt winylowych nadal ma się dobrze, także w Polsce.


Płyty winylowe od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. W ostatnich latach zainteresowanie nimi było tak duże, że w tłoczniach zaczęły tworzyć się kolejki, a artyści z całego świata czekali miesiącami na wytłoczenie swojej płyty. W Polsce zator ten pomoże rozładować nowo powstała tłocznia płyt Mind Your Vinyl.

Mind Your Vinyl to nowa tłocznia płyt winylowych powstała jako spółka-córka Mystic Production. Prace nad jej uruchomieniem trwały od połowy 2021, pomysłodawca Michał Wardzała opowiada:

Renesans czarnego krążka z fascynacją obserwowaliśmy od wielu lat, jednocześnie doświadczając coraz większych trudności w utrzymaniu terminów premier naszych wydawnictw. Doczekaliśmy momentu, kiedy średni czas wykonania płyty LP w Europie to 8 miesięcy, a braki mocy produkcyjnych w 2021 sięgnęły ponad 25 mln niewytłoczonych płyt winylowych. Mając świetną współpracę i pomoc techniczną od naszych przyjaciół z Takt, postanowiliśmy otworzyć własną tłocznię płyt. Ta piękna historia właśnie się rozpoczyna.

Pierwszymi płytami wytłoczonymi w Mind Your Vinyl będą: Motörhead Ace Of Spades” oraz WaluśKraksaKryzysAtak”.

KOMENTARZE

Przeczytaj także