Warhaus (Balthazar) zagra koncert w Polsce

/ 6 lutego, 2018

Warhaus to solowy projekt Marteena Devoldere, wokalisty belgijskiej, indie-rockowej grupy Balthazar. 2 września 2016 roku premierę miał debiutancki album „Fucked A Flame Into Being”. W październiku zeszłego roku artysta wydał kolejny solowy projekt Warhaus.

Jedyny polski koncert odbędzie się już 10 maja w stołecznej Progresji. Bilety w cenie 80 zł dostępne w sprzedaży. 

Nowy krążek Warhaus ma wiele odniesień do „Fucked A Flame Into Being”, zarówno w warstwie lirycznej, jak i muzycznej. Widać to szczególnie w nastrojowej artystyczno-jazzowej kompozycji, której nazwa pochodzi od szczególnie zmysłowej postaci w klasycznej powieści D.H. Lawrence'a "Lady Chatterley's Lover". Choć na Warhaus pozostaje wierny dekadenckiemu romantyzmowi, to używa innych środków niż w przypadku debiutanckiego krążka „Fucked A Flame Into Being”.

Na krążku gościnnie usłyszeć można także belgijską wokalistkę Sylvie Kresuch, prywatnie partnerkę artysty. Obecność Sylvie na albumie dodaje mu intymności i jak stwierdza Devoldere, jest to zderzenie dwóch różnych światów, dwóch odmiennych osobowości. Dwa tak różne głosy, które łączą w sobie szorstkość i ciepło.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także